tramvaj v praze srazila chodce thumb1

Tramvaj v Praze srazila tři chodce, mají velmi vážná zranění

Vážná nehoda tramvaje se stala dnes na Národní třídě v centru Prahy. Tramvaj tam srazila tři chodce, mají velmi vážná zranění.

Na Národní třídě v Praze srazila v úterý večer tramvaj tři chodce. Podle záchranářů šlo o muže a ženu ve věku kolem 60 let a jejich asi 30letou dceru.

Pravděpodobně přehlédli přijíždějící tramvaj a ta celou rodinu srazila. „Muž a žena okolo 60 let jsou oba ve vážném stavu, oba byli napojení na umělou plicní ventilaci,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Praha Jana Poštová. Muž byl navíc zaklíněný pod tramvají.

Štěstím v neštěstí bylo, že posádka záchranářů byla nedaleko místa havárie a ihned vyrazila na místo. „Posádka byla na místě nehody za minutu od volání, další dvě posádky rychlé záchranné pomoci, a dva lékaři na místo zamířili hned poté,“ uvedla Poštová.

Oba chodci podle ní mají mnohočetná poranění, muže navíc museli záchranáři resuscitovat. Lékaři jim podali léky a imobilizovali je, nyní je transportují do nemocnice. Jejich dcera ve věku kolem 30 let je při vědomí, utrpěla úraz hlavy.

U vážné nehody pomáhali také pražští hasiči, kteří pracovali na co nejbezpečnějším vyproštění zaklíněného muže. Následně museli očistit vozovku od krve. „Na místě zasahují naše dvě jednotky,“ dodal mluvčí pražských hasičů.

Provoz na tramvajové trati byl dočasně zastaven. „Linky 2, 9, 18, 22, 23 jsou odkloněny do volných směrů,“ informovala pražská integrovaná doprava.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru