Pondělní tragická nehoda v Novém Jičíně. Foto: HZS

Tragický den na Moravě: Při dvou nehodách během dvou hodin zemřeli tři lidé

Při dvou tragických nehodách v průběhu pouhých dvou hodin zemřeli v pondělí odpoledne v Orlové a Novém Jičíně tři lidé.

Při dvou tragických nehodách v průběhu pouhých dvou hodin přišli v pondělí odpoledne o život celkem tři lidé, u jedné nehody museli hasiči řidiče z vozu vyprostit pomocí vyprošťovacího nářadí.

„První nehoda se stala v Orlové chvíli po půl páté odpoledne. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Orlové a Karviné. Druhá tragická nehoda se stala v Loučce, místní části Nového Jičína, před osmnáctou hodinou. Vysláni tam byli profesionální hasiči z Nového Jičína se dvěma zásahovými vozy,“ uvedl mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

V Orlové hasiči ihned po příjezdu zahájili resuscitaci jak řidiče, tak i spolujezdce, neboť oba se nacházeli mimo vozidlo. V resuscitaci pokračovali i po příjezdu záchranné služby, ale i přes veškerou snahu lékař u obou osob konstatoval smrt.

Řidiče museli z auta vyprostit

V Novém Jičíně přijeli hasiči na místo události už pět minut po vyhlášení poplachu. Ve vozidle se nacházel řidič, který nejevil známky života.

Hasiči ho během pár minut z vozidla vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí a předali k resuscitaci posádce záchranné služby. I v tomto případě ale lékař konstatoval smrt.

„Hasiči u obou nehod zajistili vozidla proti požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Po ukončení záchranných prací asistovali policii při vyšetřování nehod, nasvítili jim místa událostí a po ukončení šetření uklidili a zprovoznili komunikace, které byly po dobu zásahu a vyšetřování neprůjezdné,“ dodal mluvčí hasičů.

Přejít nahoru