Tragická nehoda na obchvatu Kolína. Foto: HZS

Tragická nehoda zastavila provoz u Kolína, jeden mrtvý dva těžce zranění

Tragická nehoda tří dodávek uzavřela provoz na obchvatu Kolína. Jeden z účastníků na místě zemřel, další mají vážná zranění.

Nehoda se stala kolem půl desáté na silnici I/38 u Kolína. Srazily se tam tři dodávky. Provoz je zcela zastaven a odkláněn přes centrum Kolína.

Nehoda má bohužel tragické následky. „Stále probíhá zásah, aktuálně bohužel musím potvrdit, že přes veškerou snahu záchranářů jeden z účastníků nehody zemřel. Další tři pacienty máme v péči,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková po desáté hodině. Později upřesnila, že dva pacienti mají velmi vážná zranění.

Utrpěli těžké poranění hlavy a mozku a dále zlomeniny horních končetin, oba budou transportováni letecky – jeden do nemocnice v Hradci Králové, druhý do jedné z pražských nemocnic,“ uvedla Nováková.

V péči měli záchranáři ještě čtvrtého účastníka nehody s úrazem hlavy, toho záchranáři vezou po ošetření do nemocnice v Kolíně.

Zraněné posádky museli ze zdemolovaných dodávek, z nichž jedna měla zcela zničenou kabinu a další skončila převrácená na boku, vyprošťovat.

Přesné okolnosti nehody na místě vyšetřuje policie, silnice bude uzavřena do zhruba 13. hodiny.

Přejít nahoru