Tragická nehoda ve Svobodě nad Úpou. Foto: Hasiči obce Horní Maršov

Tragická nehoda ve Svobodě nad Úpou: Řidič narazil do domu a zemřel

/FOTO/ Tragická nehoda se stala v úterý dopoledne ve Svobodě nad Úpou. Do rodinného domu tam narazil řidič Octavie. Utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl.

Neštěstím skončila dopravní nehoda pro řidiče osobního vozu, který v úterý po osmé hodině ráno naboural ve Svobodě nad Úpou do rodinného domu. Řidič cestoval ve vozidle sám.

Je otázkou, zda s vozem dostal smyk, nebo proč vyjel ze silnice, ale zřejmě se jednalo o vyšší rychlost. Vůz dostal velkou ránu do pravé přední části karoserie, ta byla po nehodě zcela zničená. Nárazem byl také poškozen sloup elektrického vedení u domu.

Ačkoli náraz nešel přímo na kabinu řidiče, utrpěl řidič vážná zranění. „Zraněná osoba byla vyproštěna z vozidla před příjezdem záchranných složek a okamžitě byla zahájena resuscitace. Řidič přesto nakonec svým zraněním podlehl,“ sdělili hasiči z HZS Královehradeckého kraje.

Hasiči zajistili místo nehody a odstranili její následky. U události zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a jednotka dobrovolných hasičů z Horního Maršova společně se ZZS KHK a Policií ČR. Na místo letěl také vrtulník záchranářů, ten se bohužel vracel prázdný. Přesné příčiny havárie vyšetřuje policie.