Tragická nehoda BMW a tramvaje v Ostravě. Foto: Petr Abra/FB

Tragická nehoda v Ostravě! 20letý řidič BMW narazil do tramvaje

Tragická nehoda se odehrála ve středu v Ostravě – Nové Vsi. 20letý řidič BMW tam zřejmě ve vyšší rychlosti vrazil do tramvaje, na místě zemřel.

Velkým neštěstím skončila ve středu ráno jízda 20letého řidiče BMW a jeho 23letého spolujezdce v Ostravě – Nové Vsi. V Opavské ulici nedaleko tamní vodárny se střetl s projíždějící tramvají.

Je možné, že jej vynesla tamní nepříjemná zatáčka, ale roli mohla sehrát i rychlost, protože muselo jít o silný náraz, vůz skončil po střetu značně zdemolovaný. Havárie několik hodin komplikovala provoz v Ostravě.

„Dvacetiletý řidič BMW jel od Ostravy-Poruby, kde zatím z nezjištěného důvodu nezvládl řízení, zřejmě dostal smyk a vjel do kolejiště,uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková pro iDnes. V tu chvíli ale po kolejích projížděla tramvaj do které vůz narazil.

Řidiče oživovali desítky minut

20letý řidič zůstal ve voze zaklíněný. Vyprostit jen ze zdemolovaného vraku museli hasiči. Už před tím mu ale záchranáři začali poskytovat první pomoc, přestože byl řidič v bezvědomí. S resuscitací pokračovali i v sanitce.

Mladík ale utrpěl mnohačetná zranění hlavy, pánve i dalších částí těla, nedýchal a zastavené měl i srdce. Lékaři už mu nedokázali život vrátit. „Zasahující lékař musel resuscitaci po několika desítkách minut ukončit,“ uvedl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Vážná zranění utrpěl také 23letý spolujezdec, také jeho museli záchranáři resuscitovat a s mnohačetnými zraněními byl transportován do nemocnice v Ostravě. Z cestujících v tramvaji naštěstí nikdo zraněn nebyl.

Petr Abra/FB Kde stojí švestky – Ostrava a okolí

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru