Tragická nehoda v Kaplici. Zemřeli tři lidé. Foto: HZS

Tragická nehoda u Kaplice! Tři lidé zemřeli po střetu auta a kamionu

Tragická nehoda u Kaplice v jižních Čechách zablokovala dnes krátce před 14. hodinou dopravu na silnici I/3. Srazilo se tam osobní auto a nákladní vůz. Při tragické nehodě zemřeli tři lidé.

Na silnici I/3 u Kaplice na Českokrumlovsku se před 14. hodinou stala tragická dopravní nehoda. Srazilo se tam osobní auto a kamion a musela to být obrovská rána. Posádky obou vozů byly na místě mrtvé!

Nehoda se stala na křižovatce hlavní trasy I/3 a Omlenické ulice nedaleko místní betonárky. Řidič osobního vozu Škoda Octavia, vyjíždějící z vedlejší ulice, zřejmě nedal přednost kamionu, který jel po hlavní. Ten neměl šanci srážce zabránit a auto doslova smetl ze silnice.

Dva lidé z osobního auta a řidič kamionu zemřeli,“ informovali zasahující hasiči HZS Jihočeského kraje.

Starší Octavia Combi dostala ránu z boku, posádka uvnitř měla bohužel jen minimální šanci na přežití. „Ikdyž byla naše první posádka na místě do čtyř minut, nebylo již staršímu páru v osobním voze pomoci, zemřeli před naším příjezdem,“ uvedla mluvčí jihočeské záchranky Petra Kafková.

Na místě je také člen posttraumatického týmu HZS Jihočeského kraje, který poskytuje pomoc svědkovi nehody.

Silnice I/3 je v místě nehody zcela uzavřena do cca 17 hodin.

Není to bohužel jediná dnešní tragická nehoda auta a nákladního vozu. Řidič osobního auta dnes zemřel po srážce s kamionem v Brně.

Tragická nehoda auta a náklaďáku v Brně: Řidiče vyprostili mrtvého