Tragická nehoda auta a autobusu v Dobříši. Foto: ZS ASČR

Tragická nehoda v Dobříši: auto vrazilo do autobusu ve 140 km/h!

Neštěstím skončila nehoda v Dobříši. V sobotu odpoledne se tam srazil autobus a osobní auto, které vjelo do protisměru. Spolujezdec z auta byl na místě mrtvý.

Nehoda auta a autobusu se stala v sobotu odpoledne v Dobříši na Příbramsku. „Osobní vůz Fiat Punto přejel z neznámého důvodu do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím autobusem,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa.

Nehoda se stala za zatáčkou, přičemž je velmi pravděpodobné, že vůz vyletěl do protisměru vlivem vysoké rychlosti. Přesnou příčinu nehody ještě policisté vyšetřují, jisté je zatím jen to, že řidič autobusu měl negativní dechovou zkoušku na alkohol.

Na tachometru bylo 140 km/h

Záchranáři ASČR, kteří na místě zasahovali, ale uvedli, že na tachoměru havarovaného vozidla zůstala rychlost 140 kilometrů v hodině. Tachometry jsou konstruovány tak, aby se při větší nehodě zasekly na aktuální rychlosti.

Pokud je to skutečný údaj, tak se řidič obcí řítil hazardní rychlostí 140 kilometrů v hodině, což je o 90 kilometrů více než je povoleno! „Naprosto nepochopitelným a zřejmě nezodpovězeným zůstane motiv dnešní šílené jízdy dvou mladíků (ročníky 1991 a 1992) v Dobříši,“ informovali záchranáři.

„Tito zcela mimo hranici nejen zákona, ale především zdravého rozumu ukončili svou zběsilou jízdu městem silným nárazem do autobusu městské dopravy. Daň za toto jednání si vybrala tu nejvyšší možnou hranici,“ dodali záchranáři.

„Spolujezdec v osobním autě bohužel svým zraněním na místě podlehl a řidič byl ve vážném stavu letecky transportován do Fakultní nemocnice v Motole,“ informovala Záchranná služba ASČR, která na místě zasahovala.

Tragický víkend na silnicích

Jedna lehce zraněná cestující z autobusu byla převezena do Oblastní nemocnice Příbram.

Tento víkend patří bohužel na silnicích k těm nejtragičtějším. V noci na pátek zemřeli v Praze dva lidé poté, co s autem narazili do semaforu. Tři lidé v pátek zemřeli poté, co jejich auto vyjelo ze silnice mezi Aší a Hazlovem a narazilo do stromu.

4 názory na “Tragická nehoda v Dobříši: auto vrazilo do autobusu ve 140 km/h!”

  1. Aleš Pinka

   Hlavně že to říká anonymní uživatel, jen aby ho náhodou někdo nemohl spojit s podobnými výstřelky…

   1. Monika Nova

    Já to napisu pod svým jménem. Není mi jich líto. Naštěstí sebou nevzali někoho, kdo za to nemohl!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru