Tragická nehoda kamionu a auta u Linhartic. Foto: HZS PK

Tragická nehoda u Linhartic: Citroën se čelně střetl s kamionem

Čelní střet kamionu s osobním autem Citroën u Linhartic skončil ve čtvrtek ráno tragicky. Hasiči z osobního auta vyprostili bezvládné tělo řidiče.

K nehodě do Linhartic u Moravské Třebové mířily ve čtvrtek 5. října v 1.57 hodin záchranáři, hasiči i policisté. Došlo tam k nehodě osobního auta Citroën a kamionu. Bohužel má tragické následky. „Po zadokumentování nehody policisty, hasiči ze zdemolovaného vozu vyprostili bezvládné tělo řidiče,“ informovala mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková.

Nehoda ještě v 7 hodin ráno komplikovala provoz na silnici I/35 od Moravské Třebové na Svitavsku, a to ve směru na Mohelnici.

Hasiči podle Horákové provedli protipožární opatření a zasypali sorpčním materiálem uniklé provozní kapaliny. „Z kamionu uniklo asi 30 litrů pohonných hmot. Po celou dobu zásahu hasiči prováděli osvětlení místa nehody,“ uvedla Horáková.

Příčinu tragické havárie vyšetřuje policie. Policisté si vyžádali k expertíze vrak osobního vozu, který hasiči převezli na stanovené místo policistů.