Tragická nehoda Škody Felicia a kamionu nedaleko Jesenice na Rakovnicku. Foto: HZS

Tragická nehoda u Jesenice. Felicie vjela pod kamion, dva senioři zemřeli

Tragická nehoda se odehrála u Jesenice na Rakovnicku na silnici číslo 27. Srazila se tam Škoda Felicie s kamionem. Dva lidé z osobního auta byli na místě mrtví.

Havárie se stala v pondělí 13. listopadu vpodvečer na silnici č. 27 asi kilometr od karlovarské silnice v katastru obce Hořovičky směrem do Jesenice na Rakovnicku. Srazila se tam Škoda Felicie s nákladním vozem.

Na místo ihned vyrazili záchranáři, včetně profesionální jednotky hasičů z Rakovníka dobrovolných hasičů obce Jesenice, která je předurčena na zásahy u dopravních nehod. Zároveň byl aktivován vzlet vrtulníku, který ovšem musel být kvůli špatnému počasí zrušen.

„Po příjezdu na místo bylo potvrzeno, že jde o střet nákladního vozidla s osobním, ve kterém cestovali dva lidé. U spolujezdce konstatoval lékař zdravotnické záchranné služby vzhledem k charakteru poranění exitus,“ sdělil Ladislav Holomčík z HZS Středočeského kraje.

Řidič byl vyproštěn a zdravotničtí záchranáři ihned začali s jeho resuscitací, která však přes veškerou snahu nebyla úspěšná. Řidič kamionu vyvázl bez újmy na zdraví.

Senior s Felicií dostal smyk a vjel pod kamion

Policisté později upřesnili, že 68letý řidič cestoval v autě společně s 67letou spolujezdkyní a jel ve směru na obec Žatec. „Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky, nezvládl řízení, dostal smyk a přejel do protisměru, kde se střetnul s protijedoucím nákladním vozidlem. Osobní vozidlo pak bylo odmrštěno do zadní části návěsu,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hromádko.

Celou tragickou událostí se nyní zabývají rakovničtí kriminalisté a u obou zemřelých nařídili soudní pitvu. Budou zjišťovat veškeré okolnosti dopravní nehody a její přesnou příčinu.

Hasiči zajistili obě vozidla proti vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny. Vzhledem k tragickým následkům nehody dorazila na místo také kriminální policie.

Po zadokumentování události hasiči vyprostili tělo spolujezdce, které předali k dalšímu ohledání koronerovi. Obě usmrcené osoby pak odvezla pohřební služba.

Jednotky následně pomohly s naložením vraku osobního auta na odtahovou službu a asistovaly i při odtahu nákladní soupravy tahače s návěsem. Asi ve tři čtvrtě na osm večer byla po úklidu vozovky silnice uvolněna pro běžný provoz, do té doby bylo místo nehody zcela uzavřené a jezdilo se po objízdných trasách.