Tragická nehoda osobního a nákladního auta u Horního Benešova. Foto: HZS

Tragická nehoda u Horního Benešova. 36letý řidič vjel do protisměru před náklaďák, nepřežil!

Neštěstím skončila jízda 36letého řidiče vozu Kia Ceed poblíž Horního Benešova na Opavsku. V pátek vjel do protisměru před přijíždějící nákladní vůz. Na místě zemřel.

V pouhých 36 letech se už nikdy domů nevrátí řidič, který jel se svým vozem Kia Ceed v pátek z Bruntálu směrem na Opavu po silnici I/11. Poblíž Horního Benešova ale z nejasných důvodů vyjel do protisměru a srazil se s přijíždějícím nákladním vozem MAN naloženým kontejnerem.

Čelní srážka, kdy se rychlosti obou vozů sčítají, mívá často vážné následky. Obvykle přitom mnohem hůře dopadnou pro osobní auta, která nemají tak vysoký a tak tuhý rám. Stejně tomu bylo i v tomto případě.

Řidič byl v autě zaklíněný

Náraz osobní auto odrazil ze silnice a se silně zdemolovanou přední částí skončil mimo silnici. Řidiče museli z auta vyprostit hasiči. Už v době, kdy se ho snažili dostat ven byl ale mrtvý.

„Hasiči po příjezdu k nehodě provedli zajištění obou havarovaných vozidel proti požáru. Během průzkumu zjistili, že řidič osobního vozidla má zranění neslučitelná se životem a přítomný lékař musel konstatovat smrt,“ potvrzuje mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Z důvodu zásahu a průběhu vyšetřování, hasiči ve spolupráci s Policii ČR, museli na dvě hodiny uzavřít silnici. Po ukončení šetření dopravní nehody, provedli hasiči vyproštění mrtvého řidiče. Dále ve spolupráci s odtahovými službami provedli naložení a odtažení havarovaných aut a následný úklid a zprovoznění komunikace.

59letý řidič nákladního vozu MAN utrpěl lehčí zranění s nutností jednorázového lékařského vyšetření a ošetření na místě. „Orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na zhruba jeden milion korun. „U zemřelého 36letého muže byla nařízena soudní pitva i s odběrem biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných omamných, psychotropních, návykových látek či jedů,“ uvedl Černohorský.

Nehodu dál vyšetřuje dopravní policie v Bruntále a rovněž bruntálští kriminalisté.

Přejít nahoru