Tragická nehoda u Bezdězu. Foto: HZS

Tragická Nehoda u Bezdězu: Při srážce auta a těžebního stroje zemřelo dítě!

Tragická nehoda se stala na silnici mezi Českou Lípou a Mladou Boleslaví nedaleko obce Bezděz. Osobní vůz se tam střetl s těžebním strojem. Nehodu nepřežilo dítě.

Policie vyšetřuje okolnosti tragické nehody, k níž došlo v noci na pátek na silnici I/38 mezi Českou Lípou a Mladou Boleslaví. „U obce Bezděz ze zatím nezjištěných příčin, které jsou předmětem dalšího vyšetřování, došlo ke srážce osobního automobilu s nákladním,“ informoval policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Osobní vůz byl po nárazu do těžebního stroje značně poškozený, celá přední a boční část modré Škodovky byla zdemolovaná. Bohužel posádka utrpěla vážná zranění. Záchranáři na místo povolali vrtulník letecké záchranné služby z Prahy, který následně transportoval tři vážně zraněné osoby do nemocnic, například do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.

„Tragický střet si však vyžádal také jeden lidský život. Na místě dopravní nehody následkům zranění podlehla nezletilá osoba,“ uvedl Robovský z Policie ČR.

Provoz na komunikaci byl obnoven zhruba před půlnocí, na vyšetřování příčin nehody policie stále pracuje. Příčin může být celá řada – od mikrospánku, přes nedání rychlosti až po nedostatečné osvětlení. Každopádně je tento úsek známý častými nehodami s vážnými následky.

„Vzhledem k okolnostem a z důvodu prověřování celé události nebudeme sdělovat žádné další informace,“ dodal policejní mluvčí.

Přejít nahoru