Nehoda auta a sanitky na Bruntálsku. Foto: ZZS

Tragická nehoda sanitky a auta: zemřela maminka 3letého chlapce

Tragická nehoda se stala dnes odpoledne na silnici I/11 u Milotic nad Opavou na Bruntálsku. Srazila se tam převozová sanitka a osobní auto.

Sanitka Renault Trafic jela v pondělí odpoledne od Horního Benešova na Bruntál. „Protijedoucí automobil značky VW Passat, jedoucí od Bruntálu na Horní Benešov, dostal s největší pravděpodobností na mokré vozovce smyk a do sanitky narazil,“ uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Osobní auto řídila 36letá řidička, v autě měla také tříletého syna. Žena utrpěla vážná zranění. K nehodě ihned vyjely pozemní týmy a vzlétl vrtulník Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.

„Šestatřicetiletá žena byla v okamžiku příjezdu záchranářů již mimo vozidlo, první pomoc jí poskytovali svědkové události a následně policisté. Posádky záchranky zahájily rozšířenou resuscitaci, pokračovaly v započaté nepřímé srdeční masáži, zajistily dýchací cesty a podávaly léky ve snaze obnovit srdeční činnost,“ popsal dlouhý boj o život mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Všechno ale bylo marné. „Lékařka po více než půlhodinovém úsilí konstatovala smrt. Pacientka na místě podlehla mnohočetným poraněním,“ dodali záchranáři.

Přednemocniční neodkladná péče byla poskytována tříletému chlapci, který byl při vědomí a mimo přímé ohrožení života. S podezřením na těžké zranění byl vrtulníkem transportován do ostravského traumatologického centra. Aktuálně je podle policie ve stabilizovaném stavu.

V sanitě jel pouze řidič (rok narození 1969), který vyvázl bez zranění.

„Pro havarovaná vozidla dojely odtahovky, hasiči pomáhali s naložením a provedli úklid komunikace,“ uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák. Dopravu se na silnici podařilo obnovit kolem 19. hodiny.