Tragicky skončila nedělní nehoda u Pozděchova na Vsetínsku. Foto: HZS ZLK

Tragická nehoda: Řidiče Fabie po čelní srážce dlouho oživovali, bohužel nepřežil

Tragicky skončila nedělní nehoda u Pozděchova na Vsetínsku. Čelně se tam střetla Škoda Fabia s Volkswagenem Tiguanem. Řidič starší škodovky bohužel nehodu nepřežil.

K tragické nehodě došlo dnes u obce Pozděchov na Vsetínsku. Čelně se tam srazila dvě auta, v každém jel pouze řidič.

49letý řidič Škody Fabia, která byla nárazem velmi poškozená, byl vážně zraněn. Hasiči asistovali lékaři a u zraněného se střídali v resuscitaci. „V době poskytování lékařské pomoci zastřešili místo zásahu, aby na zraněného ani záchranáře v době silného deště nepršelo. Následně muže pomohli naložit do sanitního vozu.

„Řidič však později i přes veškerou pomoc záchranářů po příjezdu do nemocnice podlehl svému zranění,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Čtyřicetiletý řidič vozidla WV Tiguan dopadl o poznání lépe, také on ale skončil v nemocnici s těžkým zraněním. „Škoda na vozidlech je předběžně vyčíslena na 850 tisíc korun. Dechovou zkoušku u řidičů nebylo možné provést,“ dodala policejní mluvčí.

Není zcela jasné, které z vozidel přejelo do protisměru a proč. Stejně jako v celé republice ale panovalo deštivé počasí, není tak vyloučeno, že jedno z aut mohlo dostat smyk. V neděli se po celé zemi stala řada nehod.

„Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření. Dále zasypali sorbentem z obou aut uniklé provozní kapaliny. Jakmile policisté na místě nehody ukončili vyšetřování, uklidili hasiči ze silnice použitý sorbent, střepy a úlomky z rozbitých aut,“ uvedla mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.