Tragická nehoda auta a vlaku u obce Dalešice. Foto: SŽ

Tragická nehoda před Vánoci: Řidič vjel autem před vlak, ten ho zabil

Tragická nehoda stála dnes život řidiče na železničním přejezdu u obce Dalešice u Mladé Boleslavi. Vůz na přejezdu smetl vlak a neskončilo to dobře.

Nehoda, při níž týden a pár dnů před Vánoci vyhasl lidský život, se stala v pátek odpoledne na železničním přejezdu u obce Dalovice nedaleko Mladé Boleslavi. Nehoda auta a vlaku zastavila provoz na železniční trati mezi Turnovem a Mladou Boleslaví na několik hodin, v pátek večer už byl provoz obnoven.

Řidič velkého SUV Land Rover (Range Rover) vjel před vlak, který zrovna přijížděl od Bakova nad Jizerou do Mladé Boleslavi. Auto dostalo ránu do boku přímo na kabinu řidiče. Ten bohužel nehodu nemohl přežít. „Řidič na místě zemřel,“ potvrdila mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová.

Spolujezdec utrpěl vážná zranění

V autě jel také spolujezdec, který utrpěl velmi vážná zranění. Hasiči jej museli ze zdemolovaného auto vyprostit a s vážným zraněním spolujezdce transportoval vrtulník záchranářů do nemocnice v Liberci.

Ve vlaku cestovalo kolem 40 cestujících, naštěstí se při nehodě nezranili, stejně tak vyvázl z havárie i strojvedoucí. Cestující z místa nehody odvezl evakuační autobus hasičů.

„Ve vlaku sice nebyl nikdo zraněn, ale z osobního vozidla už si jeden člověk nikdy nerozbalí vánoční dárek, nikdy se nepotěší se svými blízkými. Myslete i ně,“ napsala k nehodě Správa železnic.

1 názor na “Tragická nehoda před Vánoci: Řidič vjel autem před vlak, ten ho zabil”

  1. Vlak za celou historii zeleznice jeste nikoho nikdy nezabil. Vzdy se zabil svym konanim ten clovek sam.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru