Tragická nehoda u obce Halenkov na Vsetínsku. Foto: HZS

Tragická nehoda na Vsetínsku: 20letý řidič rozdrtil sportovní Hyundai o autobus, zemřel

Tragická nehoda dvou vozidel a autobusu se stala v noci z neděle na pondělí mezi obcemi Halenkov a Huslenky na Vsetínsku. Teprve 20letý řidič sportovního vozu Hyundai tam zemřel po střetu s autobusem.

V neděli krátce před devátou hodinou se stala mezi obcemi Halenkov a Huslenky na Vsetínsku tragická dopravní nehoda. Zemřel při ní jeden člověk a další čtyři osoby se zranily.

„Při nehodě došlo střetu dvou osobních vozidel a autobusu. Přesné okolnosti této tragické události stále zjišťují vsetínští kriminalisté,“ sdělila mluvčí zlínské policie Simona Kyšnerová.

Nehoda na Vsetínsku má tragické následky

Nehoda si podle ní vyžádala život dvacetiletého řidiče osobního automobilu Hyundai. Pravděpodobně se jednalo o sportovní vůz Hyundai Genesis Coupe.

„Řidič ve voze zůstal zaklíněn. Hasiči proto ihned zahájili vyprošťovací práce. Během chvíle vážně zraněného řidiče vytáhli z vozu ven a zahájili resuscitaci. Muž však utrpěl zranění neslučitelná se životem a i přes veškerou snahu o jeho záchranu svým zraněním na místě podlehl,“ upřesnila mluvčí zasahujících hasičů Lucie Javoříková.

Oběma řidičům bylo kolem dvaceti

Také druhé osobní auto značky Škoda řídil mladý teprve 19letý řidič. „Lehká zranění utrpěli tři cestující v autobuse. Zraněn byl také devatenáctiletý řidič škodovky. Dechová zkouška u řidiče autobusu i vozidla Škoda byla negativní,“ dodala Kyšnerová.

Jak přesně k nehodě došlo, zda řidič sportovního vozu nezvládl řízení a následkem toho narazil do autobusu, nebo je na vině jiný z řidičů, zatím policie nezveřejnila. Hyundai ale musel jet vzhledem k míře rozdrcení přední části vozu poměrně rychle.

Provoz na silnici mezi Halenkovem a Huslenkami byl obnoven byl až dnes ve čtyři hodiny ráno.

Účastníkům nehody pomohl psycholog

„Velitel zásahu si na místo nehody povolal i hasiče z posttraumatického intervenčního týmu, který u nehody poskytl potřebnou psychickou pomoc,“ uvedla Javoříková.

Hasiči dále zajistili místo nehody. U vozidel provedli protipožární opatření a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Následně asistovali při nakládání rozbitých aut na vozidla odtahové služby.