Tragická nehoda u obce Horní Vltavice na Prachaticku. Auto tam vrazilo do stromu, řidič zemřel. Foto: PČR

Tragická nehoda na Prachaticku: Řidič se zabil po nárazu do stromu

Tragická nehoda se stala v noci na neděli u obce Horní Vltavice na Prachaticku. Řidič starší Škody Octavia tam z nejasných důvodů vyletěl ze silnice vrazil do stromu. Byl na místě mrtvý.

Dnes ve 4 hodiny ráno došlo na silnici č. 1/4 v katastru obce Horní Vltavice na Prachaticku k tragické dopravní nehodě. Podle policie jel 49letý řidič jel ve vozidle značky Škoda ve směru od obce Strážný na Horní Vltavici.

Jestli svou roli sehrála tma, rychlost, mikrospánek, nebo jiný důvod teď vyšetřuje prachatická dopravní policie. „Z dosud nezjištěných příčin nezvládl řízení vozidla, v mírné levotočivé zatáčce vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu. Na místě zemřel,“ sdělila policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Sehrál roli mikrospánek?

Vůz podle všeho dostal ránu v místě řidiče, při nehodě starší Octavia dokonce přišla o zadní kolo. Muž podle policie cestoval ve vozidle sám.

„Přesné příčiny této dopravní nehody zjišťují prachatičtí dopravní policisté. Není vyloučen mikrospánek řidiče,“ dodala Schwarzová. Právě mikrospánek by se takto v hluboké noci mohl jevit jako možná příčina.

Přejít nahoru