Tragická nehoda auta a vlaku ve Smetanově Lhotě na Písecku. Foto: PČR

Tragická nehoda na Písecku: Řidič auta vjel před vlak, nepřežil

Tragicky skončila nedělní nehoda na železničním přejezdu ve Smetanově Lhotě na Písecku. Řidič Citroenu vjel na červenou před přijíždějící rychlík.

V neděli před 10. hodinou došlo na železničním přejezdu na silnici 1216 ve Smetanově Lhotě na Písecku k tragické dopravní nehodě. Řidič osobního auta Citroen tam vjel před přijíždějící osobní rychlík.

Řidič pravděpodobně nerespektoval výstražné znamení na přejezdu a vjel na koleje zrovna v okamžiku, kdy tudy projížděl rychlík ve směru z Čimelic na České Budějovice,“ uvedla mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

Řidič byl v autě sám, bohužel auto dostalo ránu zleva do boku, právě do místa, kde řidič seděl. Vůz skončil zdemolovaný, řidič neměl příliš mnoho šancí. „Došlo ke střetu, který řidič v osobním vozidle nepřežil,“ uvedla Štěpánka Schwarzová.

Ve vlaku jelo 20 cestujících, z nich naštěstí nikdo nebyl zraněn, bez zranění vyvázl i strojvedoucí. Přesné příčiny a okolnosti této nehody zjišťují písečtí dopravní policisté.

Doprava na železnici byla zastavena a nahrazena autobusovou dopravou. Provoz na silnici je možný jedním jízdním pruhem, omezení lze očekávat do nedělních 15 hodin.