Tragická nehoda kamionů na dálnici D1 u Velké Bíteše. Foto: PČR

Nehoda na D1: Na Vysočině se srazily tři kamiony, jeden řidič nepřežil

Nehoda na dálnici D1 blokuje provoz na 162. kilometru u Velké Bíteše ve směru na Brno. Srazily se tam tři kamiony, jeden člověk zemřel.

Zcela neprůjezdná je dálnice D1 na 162. kilometru před sjezdem na Velkou Bíteš ve směru na Brno. Ve středu kolem 15.30 se tam srazily tři kamiony. „U nehody zasahují všechny složky IZS. Směr na Prahu je průjezdný pouze jedním jízdním pruhem,“ informovala Policie ČR.

Hasiči kraje Vysočina doplnili, že při nehodě jeden z účastníků přišel o život. Na pomoc byla vyslána sanitka z Velké Bíteše a vrtulník se záchranáři z Jihlavy. „Jeden z řidičů bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl,“ potvrdili záchranáři ze Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina.

Nehoda blokuje provoz na Brno

Nehoda výrazně komplikuje provoz na Brno několik hodin, zřejmě do středečního večera tam řidiči neprojedou. Osobní auta proto mohou sjíždět na objízdnou trasu exitem na 152. kilometru a dále po silnici 2. třídy 602 na Velkou Bíteš, kde se lze vrátit na dálnici D1.

Kamiony bohužel tuto objížďku využít nemohou a musí zůstat na dálnici D1. „Za nehodou se tvoří kolona, proto dbejte zvýšené opatrnosti,“ informovala Policie ČR.

Potíže musí očekávat řidiči také ve směru na Prahu, protože dálnice na Prahu je na omezenou dobu průjezdná jen jedním jízdním pruhem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru