Tragická nehoda na silnici I/11 mezi Bludovem a Šumperkem. Foto: HZS OCK

Tragická nehoda mezi Bludovem a Šumperkem uzavřela v pondělí silnici I/11

Vážná nehoda se stala na komunikaci I/11 na bludovském kopci mezi Bludovem a Šumperkem. Na místě zasahují hasiči i zdravotnická záchranka, která ošetřuje zraněné. Jeden z řidičů nepřežil.

Na místě se srazila dvě auta – černá Škoda Kodiaq a stříbrná Škoda Felicia. Bohužel nerovnou srážku moderního a starého auta skončil pro řidiče Felicie tragicky.

„Asistujeme záchranářům Zdravotnické záchranné služby. Místo nehody jsme zajistili proti vzniku požáru a poskytujeme součinnost policii při vyšetřování,“ sdělila mluvčí olomouckých hasičů Lucie Balážová.

„I přes veškerou snahu a nasazení všech zasahujících při resuscitaci nehodu jeden z řidičů nepřežil. Další zraněná osoba byla transportována do nemocnice,“ dodala Balážová.

Silnice I/11 je na bludovském kopci uzavřena v obou směrech, omezení tam potrvá zhruba do 12 hodin s ohledem na následující vyšetřování nehody a odklízení poničených aut. Dopravu řídí policie přes objízdné trasy. „Objízdná trasa vede přes Postřelmov, Sudkov a Dolní Studénky. Okolnosti nehody šetříme,“ sdělila Policie ČR.

Bohužel to není dnešní jediná nehoda na Olomoucku. V Hranicích se v pondělí dopoledne srazilo auto s kamionem. Vážně zraněný řidič musel do nemocnice vrtulníkem.

Přejít nahoru