Tragicky skončila nehoda manželů na motorce u Velké Lhoty na Vsetínsku. Foto: HZS ZK

Tragická nehoda manželů na motorce: Narazili do značky, žena zemřela

Tragicky skončila vyjížďka manželů, kteří havarovali při jízdě na motocyklu u Velké Lhoty na Vsetínsku. V zatáčce narazili do dopravního značení a skončili na okraji silnice.

Řidič vyvázl s drobným poraněním. Žena však utrpěla vážná zranění, kterým následně podlehla. Z původně příjemné středeční večerní projížďky manželů na motocyklu se tak stalo obrovské životní neštěstí.

„Na místo byli vysláni profesionální hasiči z Valašského Meziříčí a dobrovolná jednotka z Bystřičky. Hasiči se ihned po příjezdu začali střídat se zdravotníky u resuscitace zraněné. Žena však utrpěla zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehla,“ informovala mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Vzhledem k vážnosti situace byl ze stanice Zlín na místo povolán člen týmu posttraumatické péče, který poskytl řidiči motocyklu psychickou první pomoc.

„Po dobu vyšetřování nehody hasiči osvětlovali místo nehody pro policisty. Na závěr naložili motocykl na vůz odtahové služby a vrátili se zpět na své stanice,“ dodala ke smutné události mluvčí hasičů.

Přesnou příčinu tragické nehody vyšetřují vsetínští kriminalisté a dopravní policisté. „Čtyřiačtyřicetiletý řidič motocyklu Yamaha u obce Velká Lhota nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou a havaroval. Nehodu nepřežila jeho jednačtyřicetiletá spolujezdkyně,“ upřesňuje policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Motocyklista jel podle policie směrem od Valašské Bystřice. „Před průjezdem levotočivé zatáčky prudce zabrzdil, dostal smyk a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do dopravní značky,“ uvedla Kyšnerová.

Řidiče motocyklu s lehčím zraněním ošetřili v nemocnici. „Dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní,“ dodala policejní mluvčí.