Tragická nehoda u Kácova na Kutnohorsku. Foto: HZS SČK

Tragická nehoda dodávky a auta u Kácova: Jeden mrtvý a vážně zraněné děti

Tragická nehoda u obce Kácov na Kutnohorsku uzavřela dnes odpoledne silnici 125. Srazila se tam dodávka a auta, čtyři lidé se zranili, jeden bohužel zemřel.

Neštěstí se stalo na na trase z Kácova na Tichonice na silnici 125 na Kutnohorsku. Srazila se tam dodávka a osobní auto, jedno z vozidel po nehodě začalo hořet.

„Řidič dodávky zůstal zaklíněný v kabině a nejevil známky života. Lékař zdravotnické záchranné služby následně potvrdil jeho smrt. V osobním autě cestovala žena se dvěma dětmi školního věku,“ sdělil Ladislav Holomčík z HZS Středočeského kraje.

Vážně zraněná řidička byla se zlomenou stehenní kosti, bolesti břicha a pánve transportována letecky do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Další vrtulník odletěl do nemocnice s jedním ze zraněných dětí.

„Dítě utrpělo těžká mnohočetná poranění, po ošetření bylo transportováno letecky do Fakultní nemocnice Motol, druhá nezletilá osoba měla středně těžké poranění – zlomenou klíční kost a zhmoždění dolní části břicha. Po ošetření byla převezena sanitkou do Thomayerovy nemocnice,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

Osobní auto začalo hořet

Menší požár v motorové části osobního vozu zlikvidovali kácovští dobrovolní hasiči dvěma ručními hasicími přístroji ještě před příjezdem profesionálních kolegů. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, který hasiči zasypali sorbentem. Zároveň asistovali posádkám zdravotnické záchranné služby při ošetřování zraněných.

Vzhledem k tragickým následkům nehody probíhalo vyšetřování za účasti dopravní a kriminální policie, využit byl i dron. Silnice byla celou dobu uzavřena a jezdilo se po vedlejších komunikacích přes okolní vesnice. Po došetření události hasiči pomohli s naložením havarovaných vozidel na odtahové služby a na závěr uklidili vozovku.

Silnice 125 z Kácova na Tichonice bude uzavřena nejméně do 18 hodin z důvodu odklízení trosek a policejního vyšetřování příčin tragické havárie. Polidie dopravu odklání na Soutice a Tichonice a od Janovic na Kácov a Zruč.