Řidič autem naboural do zábradlí mostu. Foto: HZS

Tragická nehoda: auto se rozřízlo o zábradlí, řidič na místě zemřel

Tragická nehoda se stala ve středu na silnici mezi obcemi Štěnec a Voletice. Řidič Toyoty převážející dřevo tam narazil do zábradlí mostu.

Řidič červené Toyoty, který v autě převážel dřevěná polena, ve středu po 14. hodině vyjel vpravo mimo silnici a narazil do zábradlí mostu. Havárie se stala na silnici mezi obcemi Štěnec a Voletice, která se nachází zhruba uprostřed mezi Chrudimí a Vysokým Mýtem.

Nehoda má bohužel tragické následky. Při neštěstí vyhasl lidský život a řidič už doma rodině převáženými poleny v krbu nikdy nezatopí.

Úzké zábradlí, do kterého vůz narazil zřejmě ve vyšší rychlosti, autu doslova rozřízlo kapotu, také kabina řidiče byla výrazně zdemolovaná. Navíc nárazem bylo do prostoru vpředu vymrštěno převážené dřevo ze zadních sedaček.

„Podle komunikace se Zdravotnickou záchrannou službou byl řidič v bezvědomí. Na místo události letěl vrtulník Letecké záchranné služby. Při příjezdu jednotek už ale nebylo možné řidiči pomoci, podlehl zraněním, která při nehodě utrpěl,“ sdělili hasiči z HZS Pardubického kraje.

K havárii vyjížděly jednotky hasičů z Vysokého Mýta a Luže. Hasiči provedli protipožární opatření a zabezpečili vozidlo proti úniku provozních kapalin.

Důvody, proč auto vyjelo ze silnice a havarovalo do zábradlí, teď vyšetřuje policie. Zjišťuje, zda nemohlo jít o zdravotní indispozici řidiče, technickou závadu na autě, mikrospánek, nebo zda například auto nevytlačil jiný vůz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru