FB IMG 1696795825141

Tragická nehoda auta a motorky: oba řidiče záchranáři marně oživovali

Dvojitá tragédie se stala v neděli u Dolní Životice na Opavsku. Po střetu auta a  motorky zemřeli oba řidiči, záchranáři je marně oživovali.

U další smrtelné nehody, při které došlo ke střetu motocyklu s automobilem, zasahovali v neděli záchranáři. Před šestnáctou hodinou bylo krajské operační středisko informováno o nehodě na silnici poblíž obce Dolní Životice na Opavsku. Pomoci vyjely opavské pozemní týmy a vzlétl vrtulník LZS.

První záchranáři byli u pacientů během osmi minut od přijetí výzvy. Na místě zásahu pracovali dva lékaři, spolu s týmy záchranářů,“ informovali moravskoslezští záchranáři.

Devětatřicetiletý muž, který zůstal zaklíněn v osobním automobilu, nejevil známky života. „Resuscitace u něj byla zahájena ještě před jeho vyproštěním a pokračovala následně další desítky minut. Lékař provedl akutní ošetření hrudníku, kontinuálně probíhala nepřímá srdeční masáž, podávání léků… Pacient však utrpěl poranění hrudníku a břicha, kterým na místě podlehl,“ popsali záchranáři.

Druhý z účastníků nehody, šestadvacetiletý muž, rovněž nejevil známky života a záchranáři mu poskytovali rozšířenou resuscitaci. Po pěti minutách se jim podařilo obnovit krevní oběh, provedli další opatření k zajištění pacienta a zahájili přípravy k jeho transportu do nemocnice.

Po naložení do vrtulníku však došlo opět k srdeční zástavě, kterou se týmům ZZS již nepodařilo zvrátit a lékař musel po hodinovém úsilí o záchranu konstatovat i v tomto případě smrt,“ dodali záchranáři.

Silnice byla po dobu zásahu průjezdná kyvadlově, po zadokumentování a ukončení šetření nehody ze strany policie hasiči provedli úklid komunikace.