Vážná nehoda v Zádveřicích-Rakové na Zlínsku. Auto skončilo mezi stromy. Foto: HZS ZLK

To trhá srdce: Krásná Viktorka skončila po děsivé autonehodě na vozíku

Jediná vteřina převrátila mladé a do té doby bezstarostné Viktorii O. život vzhůru nohama. Po děsivé nehodě v Zádveřicích na Zlínsku skončila na vozíku.

Jsou to tvrdí chlapi, co zachraňují životy, dnes ale sami měli slzy na krajíčku. Ve čtvrtek jim totiž krásná mladá Viktorie přišla poděkovat za záchranu života po děsivé autonehodě.

Jediná vteřina převrátila do té doby bezstarostné studentce Viktorii život úplně naruby. 2. dubna 2022 ve večerních hodinách vyjela se svými dalšími třemi přáteli za zábavou. Všichni sedli do modré Škody Octavia a jeli vzhůru vstříc nočnímu životu.

Čtveřice mladých lidí ale do svého cíle nikdy nedojela… V Zádveřicích-Rakové na Zlínsku sjel řidič autem mimo silnici a vozidlo se na pravém boku zastavilo mezi vzrostlými stromy.

Krátce po 23. hodině byl profesionálním hasičům ze stanice Zlín a dobrovolné jednotce z Vizovic nahlášen poplach. Byli vysláni k havárii osobního auta u obce Zádveřice – Raková na Zlínsku. Po příjezdu průzkumem zjistili, že tři mladí lidé jsou v péči posádky zdravotnické záchranné služby, ale čtvrtá zraněná osoba zůstala uvnitř vraku na zadním sedadle zaklíněna. Byla to Viktorie.

Hasiči ji museli z auta co nejrychleji vyprostit a předat zdravotníkům. Život jí zachránili, dívky ale při havárii utrpěla velmi vážné zranění, s nímž si nese celoživotní následky. Bohužel skončila na invalidním vozíku.

I přesto je ale hasičům vděčná za život. Dnes dívka plná až nakažlivého optimismu, s úsměvem od ucha k uchu, přijela za hasiči, kteří ji v osudný den z vozidla vytáhli ven a předali do péče zdravotnické záchranné služby.

„Díky rychlému vyproštění a okamžitému lékařskému zásahu a následné péče dívka žije. Jak sama uvedla, šlo tehdy o vteřiny,“ uvedla mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Viktorie se tak dnes v doprovodu své maminky zasmála s hasiči při prohlídce stanice, zázemí hasičů i vozového parku. V jednom z těchto vozidel ji totiž přijeli zachránit. Tuto milou návštěvu vřele přivítali sloužící hasiči směny „A“ i ředitel Územního odboru Zlín Pavel Koňařík. „Je neuvěřitelné, jak tato mladá dívka bojuje s osudem a jak s úsměvem mluví o všech svých životních plánech a jistě mezi nimi bude i studium na vysoké škole,“ dodala mluvčí hasičů Javoříková.