FB IMG 1700303894057

Tisíce lidí mířily na vánoční trhy na Kuks, v okolí kolabovala doprava

Vánoční trhy na zámku Kuks  lákaly v sobotu tisíce lidí. Na silnicích v okolí ale kolabovala doprava, tvořily se dlouhé kolony. V nich se staly dvě dopravní nehody.

Hospital Kuks, který leží mezi Jaroměří a Dvorem Králové nad Labem na Královehradecku, láká od soboty nejen na prohlídky monumentálního kostela Nejsvětější Trojice, cyklus nástěnných maleb Tance smrti, alegorie Ctností a Neřestí a jednu z nejstarších lékáren – U Granátového jablka, ale také na každoroční proslulé vánoční trhy.

Ty o prodlouženém víkendu zlákaly k výletu tisíce lidí. Stovky aut tak od dopoledne zablokovaly dopravu v okolí Kuksu. Několika kilometrové kolony se v obou směrech tvořily na silnici 37 u obce Kuks.

Téměř nehybná Kolona vznikla od Jaroměře, začíná u odbočky na Kuks a končí u dálničního sjezdu u Hořenic,” informovala facebooková skupina Bouračky kolem Miletína.

Z opačného směru končila kolona v obci Choustníkovo Hradiště. Kolony tak měly i 6 kilometrů a řidiče v nich čekalo hodinové zdržení. Komplikace byly v oblasti do zhruba 17 hodin.