Kolínský hasič Zdeněk Hejduk zemřel při výjezdu k požáru. Foto: FB / Zdeněk Hejduk st.

Táta hasiče, který v noci zemřel při nehodě: Zůstalo tady po něm prázdno

Celý Kolín se dnes probudil do černého rána. Po tragické nehodě hasičského vozu místní lidé oplakávají mladého hasiče, který nehodu nepřežil. Slova jeho táty tolik bolí…

Neskutečná bolest pro celý Kolín a samozřejmě hlavně pro rodinu mladého hasiče, který zemřel v noci na čtvrtek při autonehodě. K nehodě hasičského vozu došlo, když hasiči spěchali k rozsáhlému požáru rodinného domu v Krakovanech. Více si přečtěte v tomto článku.

Zemřel tedy cestou nasazovat vlastní život za životy a majetek ostatních lidí. Cestou k požáru se cisterna se čtyřmi hasiči plně naložená vodou převrátila v kolínské Ovčárecké ulici.

„Řidič s cisternou nejprve narazil do semaforu, následně do rodinného domu, kdy v důsledku nárazu došlo k utržení pravého předního kola a cisterna skončila převrácená na boku. Uvnitř zůstala zaklíněna celá posádka vozu,“ sdělila mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Čtyři lidé uvnitř zůstali uvězněni. Tři hasiči utrpěli zranění, jednoho z nich musel transportovat do vinohradské nemocnice vrtulník. 33letý Zdeněk Hejduk bohužel havárii nepřežil.

Hned ráno to byla šokující zpráva pro celý Kolín, slova upřímné soustrasti a poděkování za vše, co pro druhé lidi pan Hejduk udělal začala přicházet i z nejvyšších míst – od ministra vnitra Víta Rakušana či středočeské hejtmanky Petry Peckové.

Dopoledne bolestivá slova na sociální sítě připojila i zdrcená rodina zemřelého hasiče. Slova jeho tatínka vhání slzy do očí:

„Včera v noci při hasičském zásahu tragicky zahynul náš syn Zdeněk, byl to i výborný festivalový parťák, svědomitý tatínek a manžel, vždy ochotný komukoliv pomoci. Je tu po něm strašné prázdno…,“ napsal pan Zdeněk Hejduk starší. Stovky lidí mu pod příspěvek vyjádřilo upřímnou soustrast.

„Hasičská rodina ztratila jednoho ze svých členů, kolegu, ale především kamaráda. Je mi to nesmírně líto. Služebním slibem jsme se zavázali nasadit pro ochranu této země a jejích obyvatel i vlastní život,“ napsali dnes odpoledne středočeští hasiči.

„Denně zasahujeme u desítek nebezpečných událostí a bereme to jako samozřejmost. S takovým rizikem nastupují hasiči do práce každý den. I přesto je to pro nás všechny velká rána. Všem kolegům, a především pak rodině vyjadřuji upřímnou soustrast,“ uvedl generální ředitel Hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček.

Zdeněk Hejduk byl příslušníkem Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje od května 2016, zastával pozici hasič – technik spojové služby.

„Hluboce soucítím s rodinou našeho příslušníka a vyjadřuji jim tímto upřímnou soustrast. Zdeňka jsem znal osobně jako sympatického, vždy usměvavého a dobře naladěného člověka, který byl vždy připraven pomoci tam, kde bylo potřeba. Bohužel Zdeněk už tuto pomoc nikomu neposkytne,“ uvedl Miloš Hladík, náměstek ředitele HZS Středočeského kraje pro IZS a operační řízení.

„Jsou věci a situace v životě každého z nás, na které se připravit jen tak nelze, a ztráta jednoho z nás je pro každého příslušníka sboru bolestivá. Čest jeho památce!“ doplnil Miloš Hladík, náměstek ředitele HZS Středočeského kraje pro IZS a operační řízení.

V České republice přišlo o život za uplynulých 10 let při zásazích celkem 6 dobrovolných a 4 profesionální hasiči.

Přejít nahoru