Kolínští hasiči měli cestou k zásahu tragickou nehodu. Foto: HZS

Neštěstí: Kolínští hasiči měli cestou k zásahu nehodu, jeden z nich zemřel

V noci se cestou k zásahu stala kolínským hasičům velká tragédie. Došlo k nehodě a převrácení cisterny. Jeden z hasičů bohužel nehodu nepřežil, už nikdy se nevrátí domů za rodinou.

Tragicky skončil noční výjezd kolínských hasičů. Při výjezdu k požáru se jim stala nehoda, při níž došlo k převrácení cisterny. Vůz se čtyřmi hasiči v kabině navíc plně naložený vodou zřejmě dostal v kolínské Ovčárecké ulici smyk.

„Řidič s cisternou nejprve narazil do semaforu, následně do rodinného domu, kdy v důsledku nárazu došlo k utržení pravého předního kola a cisterna skončila převrácená na boku. Uvnitř zůstala zaklíněna celá posádka vozu,“ sdělila mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Tři hasiči utrpěli zranění, jeden z nich velmi vážné a vrtulník jej musel transportovat do vinohradské nemocnice s poraněním hrudníku. Čtvrtý hasič 33letý Zdeněk Hejduk, mladý táta od rodiny, nehodu bohužel nepřežil.

„Byl to bezvadný kluk, táta od malého dítěte, syn skvělých rodičů. Další hasiči byli zraněni a já jim přeji uzdravení bez komplikací. Tohle je bolestná připomínka toho, jak pro nás každý den hasiči i policisté riskují své životy. Upřímnou soustrast všem blízkým,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan.

Upřímnou soustrast již rodině vyjádřila také středočeská hejtmanka Petra Pecková.

Dopoledne se k tragédii vyjádřil také tatínek zemřelého hasiče. „Je tady po tobě prázdno,“ vzkázal synovi do nebe. Podrobnosti v článku zde.

Kolínští hasiči včera spěchali k požáru domu v plném rozsahu v obci Krakovany. Uvnitř byla mimo jiné uskladněna sláma a hospodářská zvířata. Požár byl tak rozsáhlý, že hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.

„Museli evakuovat osobu z přilehlého domu a zachraňovali hospodářská zvířata z hořícího objektu,“ informoval mluvčí HZS Středočeského kraje Tomáš Bakalář. Ještě před půlnocí byl požár lokalizovaný, hasiči museli vyskladnit a hasit slámu.