Nehoda v Liberci: senior vjel do výkopu. Foto: PČR

Takové výmoly jsou v Liberci, smějí se lidé noční nehodě. 84letý senior vjel do výkopu

Vážná nehoda se odehrála v Liberci. 84letý senior tam se svojí postarší Fabií vjel do zákazu a autem se propadl do výkopu opravované kanalizace.

84letý řidič postarší Škody Fabia v sobotu večer projel zákazem v Americké ulici v Liberci. Nerespektoval oplocení, zákazové značky ani varování o výkopových prací. Namířil s ti přímo na rozkopanou ulici, kde dělníci opravovali poškozenou kanalizaci.

Nemělo to dobrý konec. Senior bohužel se svou Fabií po asi padesáti metrech najel přímo do čtyři metry hlukového výkopu. Řidič se při nárazu zranil a musel být transportován do liberecké nemocnice.

Řidiče museli vyprostit zádními dveřmi

Hasiči museli řidiče složitě dostávat ven. Vůz pochopitelně do výkopu zapadl přední částí a tak se přední dveře nedali otevřít a senior zůstal ležet „napláclý“ na přístrojové desce. Ven ho tak záchranáři museli dostat přes přední sedačky a následně zadními dveřmi.

Proč do zákazu vjel a proč si nevšiml obrovské díry před sebou, teď vyšetřují policisté. Jisté je, že senior opilý nebyl. „Alkohol byl vyloučen provedenou dechovou zkouškou s negativním výsledkem,“ sdělila mluvčí liberecké policie Dagmar Sochorová.

Jeden z pracovníků, kteří výkop prováděli, pan David Drapák, se na sociálních sítích nestačí divit přístupu řidičů. „Tu díru způsobil propad kanalizace. A tak v pátek jsem společně s kolegy díru za pomocí techniky vykopal a připravil na propojení nového potrubí. Celou dobu tam byl zákaz vjezdu,“ upozorňuje David Drapák.

Zákazy řidičům nic neříkají, zlobí se dělník

„Jeden machr v golfu kombi s černými skly něco nadával a projel zákazem, jako kdyby tam žádná značka nebyla. Samotný 4 metry hluboký výkop byl ohraničen ploty, aby se zabránilo pádu zvědavých osob,“ říká Drapák.

„A jak je vidět občanů stejných, jako v tom golfu, je víc než dost, kterým značky nic neříkají. Doufám, že řidiče za nehodu ještě odmění i policie pěknou pokutou,“ dodal pracovník.

Přejít nahoru