Škoda Auto ukázala první obrázky modernizovaného vozu Škoda Octavia. Zdroj: Škoda

Světla protažená až k nárazníku. Nová Škoda Octavia poprvé ukazuje podobu!

Škoda Auto zveřejnila první skici úprav mezi Čechy tolik oblíbeného vozu Škoda Octavia. Ikonická Octavia, kterých už po světě jezdí přes 7 milionů, dostane například nová světla.

Automobilka Škoda dnes představila první obrázky skutečné podoby vozu Škoda Octavia po úpravách a modernizaci, kterou dostane už v letošním roce. Nejnovější provedení přináší vylepšený exteriér s novými světlomety, přepracovanými nárazníky a modernizovanou maskou chladiče.

Digitální premiéra novinky proběhne 14. února 2024.

„Při nejnovější modernizaci modelu Octavia jsme upravili nárazníky a masku chladiče. Zároveň jsme zostřili kontury světlometů, čímž jsme našemu bestselleru propůjčili ještě výraznější a sportovnější vzhled,“ říká Oliver Stefani, vedoucí Škoda Designu.

„Vzhled Ten společně s novými prvky, jako jsou LED Matrix světlomety druhé generace, zajistí modelu Octavia atraktivitu i v příštích letech,“ dodává Stefani.

Octavia 2024: Propracované optické detaily

Čtvrtá generace modelu Octavia se dočká faceliftu čtyři roky po zahájení výroby. Model bude i nadále k dispozici jako liftback a kombi, stejně tak i ve verzích Sportline a RS.

Mezi vylepšení vozu patří vyspělé světlomety LED Matrix druhé generace s novým světelným podpisem, které zajistí vynikající osvětlení vozovky. Nyní obsahují i Crystallinium, unikátní krystalický prvek, který propůjčuje vnitřku světlometů modrý odstín a zvýrazňuje tak estetiku vozu.

Úspěšný příběh Octavie

Osvěžená Octavia je připravena pokračovat v dosavadním úspěchu modelové řady: Od uvedení první moderní generace na trh v roce 1996 bylo zákazníkům dodáno více než sedm milionů vozů.

Od roku 2016 je Octavia nejprodávanějším kombi v Evropě, získala i řadu ocenění a uznání mezinárodního automobilového tisku. V roce 2020 její kvality podtrhla renomovaná cena Red Dot Award za vynikající produktový design, v historii této modelové řady již potřetí.

Jedinečná šance pro Čechy koupit auto! Vybavená Škoda Octavia je teď za cenu snů!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru