Srážka vlaků v České Třebové. Foto: HZS

Srážka vlaků v České Třebové: Šest rozbitých vagónů, jeden zraněný!

Vážná železniční nehoda se stala dnes ráno za stanicí Česká Třebová. V depu se srazily dva nákladní vlaky, při havárii se zranil strojvedoucí.

Nákladní vagony rozházené po celé ploše mimo koleje a značně poškozené. Tak dopadly dva nákladní vlaky, které se v neděli chvíli před šestou ráno srazily v depu v České Třebové. Nehoda naštěstí nezasahovala do hlavní železniční tratě.

„Na místo vyrazila profesionální jednotka z Ústí nad Orlicí a jednotka Správy železnic Česká Třebová. Dle prvotních informací o počtu zraněných se mělo jednat o dvě osoby, ale zraněná byla jedna osoba, kterou si do péče ihned po příjezdu převzala zdravotnická záchranná služba,“ informoval Jakub Mačát z HZS Pardubického kraje. Podle informací ČRzpráv se jednalo o zraněného strojvedoucího.

Poškozeno bylo šest vagónů a lokomotiva

Při havárii bylo poškozeno šest vagónů, a to velmi značně, škoda bude velmi vysoká. Vykolejila také lokomotiva. Jak k havárii došlo, vyšetřuje kromě policie i Drážní inspekce. „Zahajujeme vyšetřování této mimořádné události,“ potvrdil šéf inspekce Jan Kučera.

Pravděpodobně ale strojvedoucí nákladního vlaku Pn 54812 projel takzvaně na červenou, tedy minul návěstidlo se zákazem jízdy a srazil se s nákladním vlakem Nex 62102 před sebou. Následně vykolejila lokomotiva a šest vozů. Jen těsně nedošlo k poškození cisterny s hořlavinami, to by pak byly následky srážky ještě hrozivější.

„Nehoda se stala mimo hlavní trať, provoz tedy není omezen,“ dodal Jakub Mačát.