Vážná nehoda dvou tramvají v Praze Modřanech. Foto: HZS

Srážka tramvají v Praze. Zraněná řidička skončila v umělém spánku!

Vážná nehoda dvou tramvají se stala ve čtvrtek ráno v pražských Modřanech. Kabina jedné z tramvají byla po nárazu zcela sešrotovaná, hasiči z ní museli vyprostit řidičku.

Vážně zraněná skončila řidička tramvaje po čtvrteční ranní srážce s druhým strojem poblíž zastávky Modřanská rokle na trase Nádraží Braník – Libuš. Do druhé tramvaje narazila zřejmě ve vyšší rychlosti, protože její kabina skončila značně sešrotovaná. Žena zůstala uvnitř zaklíněná.

„Řidičku tramvaje jsme museli vyprostit, ženu jsme předali do péče pražské záchranné služby,“ informovali hasiči z HZS Praha. Podle informací ČRzpráv má řidička vážná zranění. „V naší péči je řidička, která byla zaklíněná, uvedli jsme ji do umělého spánku a zajistili dýchací cesty,“ sdělila pražská záchranka.

V tramvajích cestovalo naštěstí zrovna „jen“ 10 lidí, zranění utrpěl také jeden z nich. Tento cestující utrpěl úraz zad.

Kvůli nehodě byla ráno omezena doprava na linkách 3, 17, 21 a 27, kde dopravní podnik nasadil náhradní autobusovou dopravu. Nyní už je provoz obnoven, jen linka 21 byla zkrácena do zastávky Nádraží Braník.