Vážná nehoda u obce Česká na Brněnsku v sobotu 29. června. Foto: HZS

Sobota plná vážných nehod! Řidiče Ze zdemolovaných aut museli vyprostit

U dvou vážných nehod museli v sobotu zasahovat hasiči. Například u obce Česká nezvládl řidič jízdu a vážně zdemoloval auto. Pro zraněného letěl vrtulník. Vážné nehody byly ale i na dalších místech v zemi.

„Je teprve sobota dopoledne a už zasahujeme u druhé nehody s vyproštěním,“ informovali hasiči z HZS Jihomoravského kraje. V prvním případě museli vyprostit řidiče u obce Česká na Brněnsku, který odbočky na Lelekovice zřejmě nezvládl řízení a havaroval.

Nehoda u obce Česká a u Važan

Vůz skončil po vážné havárii zcela zdemolovaný. Celý tým hasičů a záchranářů se snažil muži mírnit bolesti a zároveň jej vyprostit s pomocí hydraulického zařízení z poničeného vozu. Následně zraněného řidiče transportoval vrtulník do nemocnice.

Další nehoda se stala u Vážan nad Litavou, kde rovněž došlo k vážnému zranění. I tato nehoda se zřejmě stala vlivem nezvládnutí jízdy. Při havárii se zranili dva lidé, jednu osobu transportoval do nemocnice vrtulník, druhou sanita.

Vážná nehoda se dopoledne stala také na dálnici D5 směrem na Prahu, kde navíc v opačném směru dopoledne hořel autobus, z něho se muselo evakuovat 24 lidí. Tvořily se dlouhé kolony.

Odborníci varují, že v horkém počasí jsou řidiči unavení, přeceňují své síly podobně, jakoby požili alkohol. Je proto třeba řídit řádně odpočinutý, dodržovat pitný režim a nejíst před jízdou těžká jídla.

Na dálnici D5 u Žebráku shořel autobus! Cestující museli rychle evakuovat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *