Ucpané příjezdy do Krkonoš. Foto: PČR

Slunečné počasí láká na hory, kolabovala doprava, parkoviště jsou plná

Dlouhé kolony na příjezdu i přeplněná parkoviště. Tak to vypadalo v sobotu dopoledne v českých horských střediscích. Řidiči musí počítat se zdržením.

Slunečná neděle a přitom stále skvělé sněhové podmínky lákají tisíce lidí na hory. Češi vzali horská střediska v sobotu ráno doslova útokem. Na příjezdech se dopoledne tvořily kolony aut a parkoviště jsou přeplněná. Podobnou situaci lze na horách očekávat i v neděli, řidiči by s tím měli počítat.

Nejvíce zatížené byly pochopitelně Krkonoše. „Upozorňujeme řidiče, že parkoviště v horských střediscích jsou plná – Špindlerův Mlýn, Pec Pod Sněžkou, Pomezní boudy. Policisté regulují dopravu, dbejte jejich pokynů,“ informovala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Nával je i v Bedřichově

Kromě sjezdařů láká sníh také běžkaře, plno bylo proto rovněž v Bedřichově, odkud je ideální přístup na Jizerskou magistrálu, která nabízí až 200 kilometrů upravených běžeckých tratí. Podle policie byl dopoledne uzavřený kvůli přetížené dopravě přístup od Jablonce nad Nisou i od Liberce.

S dopravními problémy se v tomto období potýká Bedřichov každoročně. Je to nejvíce využívané nástupní místo na Jizerskou magistrálu s více než 200 kilometry upravených tratí.

Plno hlásí Orlické hory

Obtížná byla i dopravní situace v Orlických horách na Rychnovsku. „Situace z minulého týdne se na Šerlichu opakuje. Vjezd je povolen jen projíždějícím řidičům, ostatní musí zaparkovat v Deštné v Orlických horách,“ uvedla policie.

Na Šerlichu je dlouhodobě kapacitně nevyhovující parkoviště. To se obvykle rychle zaplní a řidiči se pak pokouší parkovat podél frekventované silnice. Tím ale blokují průjezd větších vozidel včetně autobusů. Policie proto nabádá řidiče, aby nechali auto zaparkované v Deštném a odtud využili autobusovou kyvadlovou dopravu.

Situace se v horských střediscích začala zlepšovat odpoledne. I v neděli ale musí řidiči počítat s komplikacemi. Slunečné počasí láká tisíce lyžařů z tuzemska i zahraničí a především kapacity parkovišť tak zdaleka nestačí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru