U Dobrušky havarovala cisterna s chemikáliemi a dvě osobní auta. Foto: HZS

Silnici 14 u Dobrušky zablokovala nehoda cisterny s chemikáliemi

Nehoda dvou osobních aut a cisterny převážející chemikálie komplikovala ve středu dopravu na silnici I/14 u Běstvin nedaleko Dobrušky na Náchodsku.

Dvě osobní auta a s nimi cisterna havarovaly ve středu ráno na silnici I/14 u Běstvin mezi Dobruškou a Novým Městem nad Metují. Nákladní vůz skončil převrácený, komunikace je od 6 hodin zcela neprůjezdná. Komplikace v dopravě tam byly po celou středu, hasiči na místě zasahovali 11 hodin!

Událost se neobešla bez zranění, hasiči museli využít i vyprošťovací zařízení, aby vysvobodili ženu z osobního auta, které zůstalo zmáčknuté pod návěsem.

Dopravu odkláněla policie z Dobrušky na kruhovém objezdu směrem na Ohnišov. Objízdná trasa pro nákladní vozidla ve směru od Rychnova nad Kněžnou vedla odklonem před Dobruškou ve směru na Opočno, dále bylo možné místo objet přes Dobrušku-jihozápad ve směru na Pulice a Bohuslavice.

Převrácená cisterna převážela chemickou látku. „Nákladní vůz zajišťujeme, okolí by nemělo být ohroženo. Zasahuje i speciální technika – chemický automobil ze stanice Velké Poříčí, z centrální stanice Hradec Králové vyjel chemický kontejner a kontejner s nádržemi pro přečerpání ropných látek,“ dodali ve středu ráno hasiči.

U nehody cisterny s chemikálií a tří osobních aut nakonec strávily jednotky hasičů 11 hodin. „Velmi náročné vyproštění zraněné osoby z vraku zmáčknutého pod návěsem, likvidační práce s ohledem na ochranu životního prostředí a nakonec převrácení tahače s návěsem,“ vyjmenoval rozsah prací mluvčí hasičů Zbyněk Voříšek.

Záchranné práce u nehody nedaleko Dobrušky.