Silničáři z Olomouckého kraje vyjížděli ke sněhovým jazykům. Foto: ŘSD

Silničáři dnes poprvé vyjeli na zimní údržbu, teploty budou dál klesat

První zimní výjezd před nadcházející sezónou mají za sebou čeští silničáři, na silnici I/44 odstraňovali sněhové jazyky. V dalších dnech se má ještě více ochlazovat.

Zimní údržba Ředitelství silnic a dálnic nastoupila do první akce nadcházející zimní údržby. „Pluhy mají za sebou jedny z prvních sněhových výjezdů, tradičně se zima ozvala ze severu na Červenohorském sedle na silnici I/44,“ informovalo například Ředitelství silnic a dálnic Olomouckého kraje.

„Prosíme řidiče o sledování předpovědi počasí, zimní výbava nesmí chybět,“ dodali silničáři.

Počasí: Do soboty se bude ochlazovat

Meteorologové upozorňují, že nejméně do soboty by měly teploty dál klesat. „Dnes přes den už bude pršet málo, další déšť přijde od západu večer a v noci na středu. Až do čtvrtka bude foukat silnější vítr. Na prodloužený víkend je předpověď ještě poměrně nejistá,“ sdělil Český hydrometeorologický ústav na síti X.

Včera pršelo nejvíc na Šumavě, v Prášilech to bylo až 40 milimetrů srážek. Do konce týdne předpověď počasí očekává pokles teplot. Denní průměr klesne z dnešních zhruba 11 stupňů jen k sedmi a ranní teploty dokonce jen ke dvěma stupňům až k nule.