Osobní auto Ford bylo srážce vymrštěno mimo dálnici. Jeho řidič z auta vypadl a přejel ho kamion. Foto: PČR

Tragická nehoda na dálnici D5! Muž po nehodě vypadl z auta a přejel ho kamion

Tragická nehoda se stala ve čtvrtek brzy ráno na dálnici D5 ve směru na Prahu. Řidič tam po nehodě vyletěl z auta a následně ho přejel kamion! Kolony čekejte celé dopoledne.

Havárie, která stála lidský život, se stala na 15. kilometru dálnice D5 směrem na Prahu ve čtvrtek kolem půl čtvrté ráno. Doprava na dálnici D5 už několik hodin téměř stojí, potíže tam budou celé dopoledne.

K nehodě došlo tak, že řidič osobního auta narazil do středových svodidel. Při této nehodě se mu nic vážného nestalo a z auta vystoupil. Jenže místo, aby se ukryl do bezpečí mimo dálnici, nebo za svodidla, nejspíš udělal osudovou chybu. Do nabouraného auta se totiž vrátil.

V tu chvíli do jeho auta narazila dodávka. Tímto nárazem byl řidič osobního vozu vymrštěn na dálnici, kde ho přejela zatím nezjištěná nákladní souprava,“ sdělila mluvčí středočeské policie Michaela Richterová. Muž byl na místě mrtvý. Auto po nárazu dodávky skončilo úplně mimo dálnici a na svahu mimo dálnici skončila i dodávka.

Dálnice musela být na několik hodin uzavřena a tvořily se dlouhé kolony, ty se teprve kolem 9. hodiny postupně rozjížděly. Také objízdné trasy byly zcela ucpané. „Pravý jízdní pruh zůstává uzavřen a tvoří se dlouhé kolony. Předpokládané obnovení provozu je kolem 11. hodiny,“ sdělilo Ředitelství silnic a dálnic kolem deváté hodiny.

Řidiče kamionu hledá policie

Tragickou událostí se zabývají berounští kriminalisté, kteří u zemřelého nařídili soudní pitvu a budou zjišťovat veškeré okolnosti dopravní nehody a její přesnou příčinu. Zároveň pátrají po řidiči nákladní soupravy, který ležícího muže na tělese dálnice přejel, aniž by o tom zřejmě věděl a byl si této skutečnosti vědom.

„V této souvislosti se obracíme s žádostí o pomoc na všechny svědky, kteří viděli průběh dopravní nehody nebo mají k ní jakékoliv informace, aby nás kontaktovali na lince tísňového volání 158,“ dodala Richterová.