Záchranáři bojovali o život motorkáře u Lichkova. Foto: HZS

Sezóna motorkářů začíná tragicky, u Lichkova se motorkář zabil po nárazu do poutače!

Tragicky skončila nehoda motorkáře na silnici 312 u Lichkova. Narazil do kovové konstrukce poutače u silnice. Utrpěl zranění, kterým na místě podlehl.

Neštěstí se odehrálo v neděli 25. února odpoledne na silnici II/312 u obce Lichkov, která leží nedaleko Králíků na rozhraní Pardubického a Olomouckého kraje. Motorkář tam pravděpodobně vyjel ze silnice a narazil do kovového poutače. Utrpěl přitom velmi vážná zranění.

„Hasiči z HZ Králíky provedli zajištění místa nehody a ihned zahájili resuscitaci řidiče motocyklu, ve které pokračovali i po příjezdu Zdravotnické záchranné služby,“ informovali hasiči z HZS Pardubického kraje.

Na místo byl povolán vrtulník Letecké záchranné služby, který však přes všechno vynaložené úsilí záchranářů a hasičů odletěl zpět prázdný. Motorkář bohužel svým zraněním na místě podlehl.

Pozůstalým musel pomoci psycholog

„Z důvodu charakteru události a konkrétní situace na místě zásahu rozhodl velitel zásahu k povolaní členů intervenčního týmu k poskytnutí posttraumatické péče. Tento tým je zřízen v rámci HZS Pardubického kraje pro poskytování první psychické pomoci osobám zasaženým tragickou nebo mimořádnou událostí,“ informovali hasiči.

Tým do večerních hodin nabízel podporu všem, kterých se nehoda mohla dotknout, ať už přímým zasaženým, či zasahujícím složkám.

Nehod motorkářů přibývá

Slunečný víkend začal po zimě lákat na silnice první motorkáře, na řadě míst přitom ještě vládlo poměrně studené počasí. Spolu s výjezdy po zimě natěšených motorkářů a nepřipravených řidičů aut bohužel začalo přibývat i nehod. Kromě tragické havárie u Lichkova, policisté vyšetřovali již dvě nehody se zraněním na Písecku.

Přímo v Písku řidič vozu Škoda Superb zřejmě nedal přednost v jízdě řidičce motorky Yamaha a v Dolních Novosedlech řidič motorky Honda nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem. Na Českolipsku v obci Horní Police zase motorkář naboural do schodů tamní prodejny potravin. Letět pro něj musel vrtulník.

V Horní Polici boural motorkář, stroj opřel o místní prodejnu, letěl pro něj vrtulník

Přejít nahoru