Pokračuje stavba mimoúrovňové křižovatky na D10 u Kosmonos. Foto: ŘSD

Řidiči si od omezení na silnicích a dálnicích ještě neoddychnou!

Přestože silničáři obvykle přerušují na zimu práce na silnicích a dálnicích, zatím si čeští řidiči příliš neoddychnou. Některá nová omezení dokonce začnou!

Už od úterního rána začne nové omezení v blízkosti vytížené dálnice D8. Do soboty 18. listopadu bude uzavřena okružní křižovatka ve Zdibech. Do této křižovatky ústí Pražská ulice, silnice II/608 a I/9 a výjezdová větev z dálnice D8 ve Zdibech.

Uzavřená křižovatka u D8

„Důvodem je oprava povrchu vozovky,“ sdělil Jiří Veselý z Ředitelství silnic a dálnic. Na řidiče tak čeká nepříjemné omezení zejména na sjezdu EXIT 1B z dálnice D8. Šoféři budou muset využít objížďkové trasy například přes Klíčany, Klecany, Zdiby a další obce. Dobrou zprávou je, že alespoň přímo na dálnici D8 bude v dotčeném úseku provoz zachován v režimu 2+2.

Omezení na dálnici D10

Pokračovat bude omezení na dálnici D10 na Mladoboleslavsku v úseku u sjezdu na Kosmonosy. Za více jak 700 milionů se tam buduje velká mimoúrovňová křižovatka, která nahradí tu stávající a nově napojí také nové plánované silnice do průmyslové zóny plazy či chystanou přeložku silnice I/16.

„Ani nízké ranní teploty posledních dnů neovlivňují harmonogram stavby, která u Kosmonos začala 14. září,“ konstatoval nedávno ministr dopravy Martin Kupka.

V Brně pokračuje stavba okruhu

Živo je také v Brně na stavbě okruhu v Bauerově ulici. ŘSD tam již buduje jednotlivé konstrukční vrstvy a napojuje komunikaci v místě lávky Velodrom. Dále probíhají práce na přeložkách, odvodnění, veřejném osvětlení a na lávce pro pěší. Hotovo bude až v roce 2024.

Uzavřený most v Doubravicích

Od pondělí 13. listopadu do 30. listopadu platí úplná uzavírka mostu v Doubravicích na silnici I/36. Řidiči budou muset využívat objízdné trasy. Řidiči jedoucí od Hradce Králové do Lázní Bohdaneč musí odbočit už ve Stéblové. Uzavřena bude i nájezdová větev Hradecká směr Globus.

Protáhne se oprava Jasmínové ulice v Plzni

Kvůli neočekávaným komplikacím s inženýrskými sítěmi se prodlouží oprava Jasmínové ulice v Plzni, kde se stavební práce bohužel protáhnou i do následujícího roku. Část komunikace v úseku od Koterovské ulice už je nicméně průjezdná. Objízdné trasy naštěstí plzeňskou dopravu příliš neomezují.

Oprava silnice I/56 u Kravař

Ještě letos opraví ŘSD silnici I/56 v úseku Velké Hoštice – Kravaře. Výměna asfaltu za 13,5 milionu korun proběhne do konce roku, méně závažné činnosti ovlivňující provoz mohou být prováděny na jaře. Provoz bude sveden do kyvadlového režimu.

Někde se řidičům konečně uleví

Na některých místech si ale naopak řidiči oddychli a mohou konečně projíždět bez omezení. Dokončena byla třeba oprava mostu na dálnici D4 u Voznice. Na 24. a 25. kilometru kvůli tomu bylo omezení. Silničáři museli opravit nevhodné mostní uzávěry, přes které rychle jedoucí auta skoro nadskakovala do vzduchu.

„Původní závěry z roku 2000 byly ve špatném stavu a provizorně překryty ocelovými deskami, které vytvářely příčné prahy,“ vysvětluje Veselý. Nově již šoféři projedou hladce bez nadskakování.

Dokončena byla též rekonstrukce povrchu dálnice D10 u Benátek nad Jizerou, kde Ředitelství silnic a dálnic navíc instalovalo zcela nové protihlukové stěny. Ty byly též výrazně prodlouženy a uleví obyvatelům benátecké části Kbel od hluku. Investice vyšla na 93 milionů.