Tragická nehoda čtyřkolky v Kojetíně. Zasahovali záchranáři i hasiči. Foto: HZS

Řidiče čtyřkolky našli na sjezdovce mrtvého, dlouhé oživování nepomohlo

Nejhorší možné následky má večerní nehoda večerní nehoda čtyřkolky na svahu Svince v Kojetíně. Havarovaný stroj museli hasiči vyprostit, řidič nepřežil.

Tragicky skončila v pátek 13. října večer nehoda čtyřkolky na sjezdovce Svince v Kojetíně u Nového Jičína. Informaci o havárii převzalo krajské zdravotnické operační středisko po půl sedmé večer. Na pomoc byly vyslány zdravotnická a lékařská posádka, a to spolu s vrtulníkem letecké záchranné služby.

Čtyřiačtyřicetiletý muž byl nalezen po pádu ze stroje na sjezdovce Svinec v bezvědomí a také již nedýchal.

„Zasahující záchranáři zahájili rozšířenou resuscitaci, provádění nepřímé srdeční masáže. Zajistili dýchací cesty a připojení pacienta k přístrojem řízenému dýchání. Do žilního vstupu podávali potřebné léky a nutné bylo podávání defibrilačních výbojů,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Zlínského kraje Lukáš Humpl.

Ani několik desítek minut trvající snaha však nevedla k záchraně a zasahující lékaři museli nakonec konstatovat smrt. „Muž na místě podlehl poraněním hrudníku a břicha, která utrpěl,“ dodal Humpl.

Proč řidič čtyřkolky ze stroje spadl, nebylo hned na místě zřejmé, podle policejní mluvčí Pavly Jirouškové, muž spadl za dosud nejasných příčin. Okolnosti nadále vyšetřuje policie.

Čtyřkolku museli ze svahu vyprostit hasiči s pomocí pásového speciálu BV206 Hägglunds.

Přejít nahoru