Vážná nehoda v kamenném přívozu. Foto: ZS ASČR

Řidič rozbil Porsche o strom. Záchranáři varují před listím na silnicích

Vážná nehoda se stala v sobotu poblíž Kamenného Přívozu u Prahy. 28letý řidič tam rozbil vůz značky Porsche o strom. U nehody musel zasahovat vrtulník.

Záchranáři, hasiči i vrtulník Letecké záchranné služby zasahovaly v sobotu u vážné nehody poblíž obce Kamenný Přívoz nedaleko Prahy. 28letý řidič tam na klikaté silnici číslo 105 zřejmě vlivem smyku vrazil s vozem Porsche do stromu. Auto dostalo ráno do boku a částečně do střechy.

„Ve vážně poničeném autě cestovali čtyři muži. Kromě řidiče ještě jednadvacetiletý muž a dva padesátiletí spolujezdci,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Richterová. Právě jeden z padesátiletých mužů utrpěl vážná zranění, do nemocnice jej musel transportovat vrtulník s těžkým zraněním hlavy a mozku.

Do nemocnice museli i další dva členové posádky. „Jeden měl zlomeninu pánve a žeber a druhý poranění ucha a bolesti břicha,“ sdělila mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

Dechová zkouška řidiče na alkohol byla negativní. Jednou z příčin tak může být obligátní nepřizpůsobení stylu jízdy povrchu vozovky.

Záchranáři varují před podzimním počasím, které může být záludné. „Mokré listí, přízemní mrazíky, padající mlha,“ varují záchranáři ze Záchranné služby ASČR, kteří u havárie také zasahovali.

„Jezděte opatrně, z ušetřené minuty mohou být náhle dny i měsíce hospitalizace,“ dodali záchranáři.