Tragická nehoda u Bratřejova na Zlínsku. Foto: HZS

Řidič nákladního auta narazil u Bratřejova do stromu, na místě zemřel

Tragická nehoda dnes skoro celý den komplikovala dopravu nedaleko Bratřejova na Zlínsku. Řidič tam s nákladním vozem Praga V3S narazil do stromu.

K tragické události vyjížděly v pondělí před půl desátou záchranářské týmy ze Zlína. Na silnici mezi obcemi Bratřejov a Pozděchov řidič nákladního vozidla havaroval do stromu. Po nárazu se kabina automobilu zcela zdemolovala a muž zůstal v autě zaklíněný.

Lékař Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje, který na místo dorazil jako první, další záchranářskou posádku odvolal. Řidič totiž bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým ještě před příjezdem posádek záchranky podlehl.

„Řidič náklaďáku jel od Vizovic na Valašskou Polanku. Z doposud přesně nezjištěných příčin plynule přejel do protisměru a následně vyjel mimo komunikaci, kde čelně narazil do vzrostlého stromu,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Nehoda několik hodin komplikovala dopravu, vůz narazil do několika stromů, jeden z nich se dokonce zlomil a spadl přes oba jízdní pruhy. „Zasahující hasiči stabilizovali poškozené vozidlo proti pohybu, a to především v prostoru značně poškozené kabiny. Dále u auta provedli protipožární opatření,“ uvedla mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

„Velitel zásahu si na místo povolal vyprošťovací automobil, pomocí něhož vytáhli zaklíněný náklaďák zpět na cestu. V průběhu zásahu hasiči odstranili i poškozené stromy,“ dodala Javoříková.

Příčina a okolnosti nehody jsou v šetření Policie ČR, mohlo se však jednat o technickou závadu vozu, nebo zdravotní indispozici řidiče.