Nehoda dvou aut u Špindlerova Mlýna. Foto: HZS

První sníh komplikuje dopravu: Nehoda u Špindlu a požár sypače

Silnice v Česku, hlavně v horských oblastech, zasypal o víkendu první sníh. A hned přinesl mírné komplikace v dopravě, nehoda se stala například u Špindlerova Mlýna.

Ke střetu dvou osobních vozidel došlo v neděli odpoledne na silnici II/295 u Špindlerova Mlýna. Důvodem byl nejspíš smyk vlivem první sněhové vrstvy, která se hlavně v horských oblastech na silnicích objevila letos poprvé ve větší míře.

Na sněhové vrstvě se srazily postarší Škoda Octavia a Škoda Fabia Combi. Řidiči obou aut si vzájemně nabourali přední levé části. Obě vozidla tak skončila se zdemolovanou kapotou, blatníky a vylomenými předními levými koly. Pro obě Škodovky musela přijet odtahová služba.

Na místo vyrazili hasiči, kteří museli u havarovaných aut odpojit akumulátory a zachytit unikající provozní kapaliny. „Nehoda se naštěstí obešla bez zranění,“ dodali hasiči z HZS Královehradeckého kraje.

Sypač začal hořet za jízdy

Potíže ale měli v neděli také sami silničáři, kteří v neděli vyjížděli prohrnovat silnice. Na silnici u Horní Malé Úpy došlo k požáru izolace v motorovém prostoru sypače. „Řidič pohotově zasypal místo požáru sněhem a zabránil tak jeho dalšímu rozšíření,“ dodali hasiči.

Přivolaní hasiči požárem zasažené místo ochladili a zkontrolovali. „Způsobená škoda byla stanovena na 10 tisíc, uchráněné hodnoty na 3 miliony! Příčinou požáru byla technická závada,“ dodali hasiči.

Přijde výrazný pokles teplot a sníh

Meteorologové varují, že v průběhu příštího týdne přijde silný pokles teplot a také sněžení. „Zpočátku bude počasí u nás ovlivňovat tlaková níže, která bude postupovat ze Severního moře nad Polsko. V jejím týlu k nám v úterý pronikne studený vzduch od severu,“ informuje Český hydrometeorologický ústav.

Ve středu tak denní teploty klesnou téměř k nule, ve čtvrtek v noci již bude mrznout. Mohou být až minus 4 stupně.

Přejít nahoru