Starosta Řeporyjí Pavel Novotný vytvořil u železničního přejezdu "hřbitov" lidí přejetých vlakem. Zdroj: Twitter Pavla Novotného

Provokatér Novotný vytvořil u přejezdu „hřbitov“ lidí přejetých vlakem

„Pomníčky“ lidí, které zabil vlak teď zdobí okolí železničního přejezdu v pražských Řeporyjích. Instaloval je tam starosta Pavel Novotný. Bojuje tak s lidmi, co přechází na červenou.

S lidmi, kteří přechází železniční přejezd, přestože jsou spuštěné závory, svítí červená a navíc se blíží vlak, se rozhodl bojovat starosta pražské části Řeporyje Pavel Novotný. Známý provokatér ví, jak upoutat pozornost a tak se své schopnosti rozhodl využít pro dobrou věc.

„Měl jsem tu potřebu po včerejšku, kdy tu tři opilce zaskočil odkloněný rychlík. Životnost to nemá, ale o tu nešlo,“ napsal Novotný k fotografii, kterou zveřejnil na svém Twitteru. Jsou na ní dřevěné kříže s papírovými nápisy jmen lidí, které měl usmrtit vlak.

Reagoval tak na skutečnost, že lidé v Řeporyjích soustavně přechází přímo před blížícím se vlakem, aniž by věděli, z jaké strany vlastně přijede. Vážně se tak ohrožují na životě. Naposledy včera zveřejnil video tří mužů, kteří přecházeli těsně před přijíždějícím rychlíkem. Jeden se dokonce zastavil mezi závorami a sledoval, jak mnohatunový kolos projíždí.

„Nejhorší je, když začne houkat rychlík. Na tom přejezdu je to jen hra na smrt. Je to symbol,“ říká Novotný. Upozornil přitom na fakt, že místní jsou sice zvyklí, že vlak přijede zleva a pak přeběhnou a případný další vlak se po křižování dlouze rozjíždí. Jenže občas místem projede odkloněný vlak z druhé strany, který je rozjetý a rozhodně na pár metrech nezabrzdí.

Tři muži přešli na přejezdu v Řeporyjích na červenou před přijíždějícím vlakem. Zdroj: Twitter Pavel Novotný.

„Tady nikdo neví o těchto vlacích. Dva jedou dopoledne, v protisměru a nestaví a toto byl asi odklon. Plus sem tam nákladní. Opakuju: nikdo nechodí na červenou do přejezdu celoživotně,“ uvedl starosta Novotný.

Kamerový systém v Řeporyjích zachytil hned tři muže, kteří přechází přejezd na červenou a se staženými závorami.