Při tragické nehodě v obci Karle na Svitavsku zemřel David H. Foto: PČR

Při nehodě umřel 28letý táta David. Chceme znát pravdu, hledá svědky rodina

Policisté dál vyšetřují příčiny tragické nehody, která se stala v obci Karle na Svitavsku. Jak jsme vás informovali, srazila se tam převozová sanitka a osobní auto.

Bohužel řidič osobního vozu nehodu nepřežil. Co přesně se v osudový den v pátek 28. července 2023 kolem 17 hodiny stalo, se teď kromě policie snaží zjistit také rodina Davida H. Právě on v malém osobním autě Renault Clio zemřel po srážce s převozovou sanitkou taktéž značky Renault Master.

Tragická nehoda se stala v maličké obci Karle na Svitavsku, kde je prakticky jen pár domů, obecní úřad a kostelík. Neštěstí si ale místo nevybírá. „Sanitní vůz jedoucí z Litomyšle směrem na Svitavy řídil osmačtyřicetiletý muž. Ve vozidle jel sám,“ informovala ČRzprávy.cz mluvčí policie Andrea Muzikantová.

Přímo v obci se jeho sanita střetla s Renaultem Clio, který řídil 28letý David H., který jel podle policie ze směru od Svitav na Litomyšl. Právě David H. na místě dopravní nehody zemřel. Doma na něho přitom čekala malá dcerka Adélka a manželka Adriana.

Ve čtvrtek 10. srpna mu rodina vypraví pohřeb. Dosud se však nesmířila s tím, že nezná pravdu. „Tato tragická událost se podepsala na mém životě a hlavně na mé dceři, které nejsou ještě ani 3 roky,“ napsala Adriana.

Stále se snaží najít pravdu, co se v tragický moment stalo. „Manžela Davida mi to nevrátí, ale prosím vás všechny, kteří cokoli slyšeli, viděli, nebo byli u nehody, aby kontaktovali svitavskou kriminální policii,“ uvedla vdova.

Policie prozatím ví to, že řidič sanity nebyl pod vlivem alkoholu. „Policisté provedli s řidičem dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla negativně. Při dopravní nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice,“ dodala mluvčí Andrea Muzikantová s tím, že nehodu vyšetřuje svitavská policie.