Noční cvičení v tunelu Blanka. Foto: HZS a magistrát

Tunel Blanka v Praze byl celou noc na neděli obousměrně uzavřen kvůli cvičení

Vytížený pražský tunel Blanka byl celou noc do nedělních 6 hodin ráno obousměrně uzavřen. Probíhá tam cvičení záchranářů.

Tunel Blanka, nejdelší tunel v České republice, byl v noci ze soboty na neděli 12. listopadu v obou směrech uzavřen. Důvodem bylo rozsáhlé cvičení složek integrovaného záchranného systému včetně pražských záchranářů, hasičů a policie.

„Námětem byla havárie autobusu a následný požár, včetně transportu pacientů do nemocnic. Provoz v tunelu bude v čase od 22 hodin do 6 hodin ráno obousměrně přerušen,“ sdělila mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Řidiči tak museli volit jinou trasu mimo po povrchu, což v nočních hodinách, navíc o víkendu nebyl problém.

Na cvičení v noci dorazil i primátor Bohuslav Svoboda. „Nikdo si to nepřejeme, ale musíme být připraveni. V noci na dnešek proběhlo v tunelu Blanka cvičení, při němž složky integrovaného záchranného systému zasahovaly u fiktivní dopravní nehody několika automobilů a autobusu – hasily požár a zachraňovaly více než 60 zraněných,“ sdělil pražský primátor.

„Jejich práce, kooperace a nasazení byly naprosto skvělé a obdivuhodné. Bezpečnost Pražanů je v dobrých rukách. Díky,“ dodal Svoboda.

Tunelový komplex Blanka je součást Městského okruhu v Praze a vede mezi mimoúrovňovými křižovatkami Malovanka a Pelc-Tyrolka. Tvoří jej na sebe navazující Brusnický tunel, Dejvický tunel a Bubenečský tunel,

Jeho výstavba začala v dubnu 2005, do provozu byl slavnostně uveden v září 2015. Díky své délce 6382 metrů je nejdelším tunelem v České republice a nejdelším městským tunelem v Evropě.

Přejít nahoru