Auto do stromu narazilo v noci také na Zlínsku. Foto: HZS Zlín

Pozor strom! Na Zlínsku omotal řidič auto o strom, v Praze do něj vrazila řidička

Dvě ženy v noci v Praze u Mariánských hradeb rozbily auto o strom. V noci na dnešek jiný strom trefil také řidič na druhé straně republiky na Zlínsku.

V noci na dnešek došlo u Mariánských hradeb v Praze k dopravní nehodě osobního auta, které narazilo do stromu. Náraz auto poměrně silně zdemoloval, uvnitř seděla řidička a její spolujezdkyně.

Naštěstí obě z havárie vyvázly bez větších následků. „Na místo vyrazily na pomoc dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci, lékař i inspektor. V péči jsme měli dvě ženy okolo 30ti let věku, které byly bez vážných poranění preventivně převezeny do nemocnice,“ uvedla mluvčí pražské záchranky.

Podobná nehoda se podle informací ČRzprávy.cz v noci na dnešek odehrála také na druhé straně republiky na Zlínsku, kde deštivé pondělí bylo plné dopravních nehod. „Ani v noci nebyl klid a ještě pár minut před půlnocí byli přivoláni profesionální hasiči ze stanice Zlín k havárii osobního vozidla, se kterým řidič boural při průjezdu lesem z Bohuslavic směrem na Doubravy na Zlínsku,“ uvedla mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Po příjezdu hasiči zjistili, že muž je se svým autem doslova „omotaný“ kolem stromu a nemůže se dostat ven. Hasiči ihned stabilizovali vozidlo proti pohybu a zahájili vyprošťovací práce. Během chvíle zraněného muže vytáhli z vraku ven a předali posádce zdravotnické záchranné služby.

„Dále hasiči u vozidla provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii. Poté asistovali při vytažení vraku z lesa zpět na cestu a na odtahový vůz. Na závěr pořezali poškozený a vyvrácený strom a uklidili silnici,“ dodala Javoříková.