Několik řidičů v Přístavní ulici v Ústí nad Labem utopilo svá auta. Foto: HZS

Povodně v Ústí: Řidiči i přes zákaz projížděli lagunu na silnici a utopili auta

Hned tři různí řidiči se pokoušeli projet zatopenou Přístavní ulicí v Ústí nad Labem. Auta ale utopily. Česko dál trápí povodně, nyní hlavně na Labi.

V Ústí nad Labem vyjížděli profesionální hasiči během dne třikrát do Přístavní ulice. „Řidiči tam nerespektovali zákazové dopravní značky a uvízli osobními vozy v laguně rozvodněného Labe,“ informoval mluvčí hasičů z HZS Ústeckého kraje.

Hasiči vozidla vyprostili pomocí navijáku. Následně si řidiče převzala Policie ČR, která rozdala za porušení zákazu vjezdu příslušné pokuty. Jízda lagunou se tak řidičům nevyplatila hned dvakrát, jednak kvůli pokutě a jednak kvůli náročné opravě vodou zalitého motorového prostoru.

Česko trápí povodně, Labe mírně stoupá

Záplavy trápí už od Vánoc skoro celé České, konkrétně na Labi se v Ústeckém kraji hned na několika místech stále drží třetí povodňový stupeň. Druhý stupeň je také na Ohři a na Bílině. Právě Labe je snad již jedinou řekou, jejíž hladina by podle vodohospodářům ještě během středy měla mírně stoupat.

Například v Nymburce varují obyvatele, aby se nepřibližovali k rozvodněnému Labi a neriskovali tak životy. V Mělníku zase zasedala Povodňová komise, která vydala pokyn k uzavření vrat na vyústění Pšovky a uzavřena byla i vrata v přístavu. Mělník také stavěl protipovodňové stěny.

Povodňové ohrožení na několika řekách

Ostatní řeky se již spíše drží na stejné hladině, případně mírně opadávají. Na mnoha místech ale během posledních dnů a hodin zaplavila voda pole a louky, řadu cest a silnic. Uzavřena musela být například silnice u Bakova nad Jizerou a na dalších místech.

Na mnoha místech se vylila i do obytných oblastí. Například Jizera ve středních Čechách, zejména na Mladoboleslavsku zatopila i několik zahrad a domů.

Povodňové ohrožení je stále ještě na Sázavě na Benešovsku, na Chrudimce a na Doubravě na Chrudimsku, na Cidlině na Nymbursku. Třetí stupeň povodňové aktivity hlásila Morava v Olomouci.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru