Dálnice D1 u Mirošovic. Ilustrační foto: ŘSD

Oprava dálnice D1 u Prahy skončí o měsíc dříve už o tomto víkendu

O 29 dní dříve než byl původní termín skončí o tomto víkendu nejkomplikovanější oprava na dálnicích v tomto roce, a to na dálnici D1 mezi Všechromy a Mirošovicemi.

Už o tomto víkendu, tedy o skoro měsíc dříve skončí opravy na dálnici D1 mezi Všechromy a Mirošovicemi nedaleko Prahy. Skončí tak postupně i omezení provozu v úseku od 16. do skoro 22. kilometru.

V rámci stavby došlo ke kompletní opravě vozovek, mostů, odvodnění a taky výstavbě nové protihlukové stěny u Kunic. Děkuji řidičům za trpělivost,“ sdělil dnes generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl s tím, že práce skončí o 29 dní dříve, než bylo v plánu.

Mezi mimoúrovňovými křižovatkami 15 Všechromy a 21 Mirošovice pracovali silničáři od letošního března, přestože původně bylo deklarováno, že dálnice D1 je už od loňska kompletně opravená. Rozsáhlá rekonstrukce probíhala po celou letošní stavební sezonu.

V rámci akce byla provedena kompletní oprava vozovky v celém úseku v obou směrech, včetně sanací podkladů vozovek a mostů, oprava odvodnění a stavba nové protihlukové stěny, která před hlukem z dálnice ochrání bytovou zástavbu v obci Kunice.

Na mimoúrovňové křižovatce Mirošovice byla provedena kompletní výměna veřejného osvětlení a došlo také na výměnu svodidel. Na závěr byla vozovka vybavena meteorologickými čidly, byly vyměněny kamery pro dohled na provoz a provedeno nové vodorovné a svislé dopravní značení.

Celkově investice vyšla na zhruba 388 milionů korun bez DPH.

O autorovi

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru