Vlak u Vraného nad Vltavou srazil ženu, přišla o nohu. Foto: ASČR

Neštěstí u Vraného: Vlak srazil ženu, přišla o nohu. Vážných nehod na železnici přibývá!

Další vážná nehoda na železnici. V úseku Vrané nad Vltavou – Davle našli ve čtvrtek večer ženu sraženou vlakem. Po nehodě přišla o nohu.

Na českých železnicích pokračují problémy. Není dne, aby se nesrazil vlak s autem, nebo aby nedošlo ke srážce vlaku s člověkem. K dalšímu neštěstí došlo ve čtvrtek večer v úseku Vrané nad Vltavou – Davle. Vlak tam srazil ženu, kterou našli ležet v kolejišti. Utrpěla velmi vážná zranění.

„Posádka Zbraslav zasahovala s ostatními složkami IZS ve Vraném nad Vltavou u vážně zraněné osoby po srážce s vlakem. Na místě byl i inspektor provozu,“ informovala Záchranná služba ASČR.

Žena byla po příjezdu při vědomí. „Utrpěla ztrátové poranění dolní končetiny. Byla uvedena do umělého spánku a transportována do Fakultní nemocnice Motol,“ dodali záchranáři.

Nehod na železnici přibývá!

Ještě vážnější neštěstí se stalo od den dříve – ve středu ve stanici Praha-Běchovice. Vlak tam srazil osobu, která následkem střetu utrpěla zranění neslučitelná se životem.

V úterý 30. ledna se v Chlumčanech u Loun srazil osobní motorový vlak s bagrem a vykolejil. Ve stejný den v Pečkách zase došlo ke stržení troleje. 30 lidí z vlaku muselo být evakuováno.

29. ledna se ve stanici Lovosice srazil vlak s nákladním vozem. V profilu tratě došlo ke střetu zadní části nákladního vozidla v profilu trati s projíždějícím osobním vlakem. Celá boční část vlaku byla vážně poškozená. Jedna osoba byla předána do péče záchranky.

Tragédie se stala minulý týden nedaleko Dolní Lutyně na Karvinsku. Srazil se tam osobní rychlík s návěsem nákladního vozu, který uvízl na železničním přejezdu. Při tragické nehodě se zranily dvě desítky lidí. Strojvedoucí vlaku Dalibor Ž. bohužel na místě zraněním podlehl.

Smutek na železnici: Při nehodě u Dolní Lutyně zemřel teprve 30letý strojvedoucí Dalibor