FB IMG 1695866552291

Neštěstí na Vsetínsku: Řidička srazila rodinu s dětmi, matka na místě zemřela

Tragický konec má středeční dopravní nehoda v obci Střelná na Vsetínsku. Řidička tam vyjela na chodník a srazila čtyřclennou rodinu.

Auto srazilo čtyři lidi ve středu kolem půl páté odpoledne u Střelné na Vsetínsku. Jednalo se o rodinu – otce, matku a dvě děti – zřejmě si vyšli na procházku. Z ní už se však celá rodina nevrátila.

„Čtyřiapadesátiletá řidička osobního automobilu z doposud přesně nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a na chodníku srazila skupinku čtyř osob. Žena na místě svým zraněním podlehla. Jedno z dětí bylo transportováno vrtulníkem do nemocnice. Druhé dítě a muž utrpěli lehké zranění,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Ženu a jedno z dětí náraz odhodil až do koryta tamního potoka. „Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze Vsetína a z Valašských Klobouk. Po příjezdu vytáhli zraněné chodce z potoka. Nejhůře skončila mladá žena, u které hasiči společně se zdravotními záchranáři prováděli resuscitaci. Žena však utrpěla zranění neslučitelná se životem a na místě zemřela,“ upřesnila mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Druhým zraněným bylo malé dítě. To hasiči pomohli transportovat do sanitky a následně do přivolaného vrtulníku, pro který zajišťovali místo na přistání. Druhé dítě vyvázlo bez zranění. Stejně tak posádka vozidla.

Velitel zásahu na místo povolal psychologa hasičů, který pozůstalým poskytl první psychologickou pomoc. Tu poskytl také tým z policejního intervenčního týmu.

„Mnoho z nás má před sebou prodloužený víkend a těší se na slunečné dny plné zážitků. Prosíme všechny o obezřetnost a ohleduplnost nejenom na silnicích, abychom si tyto dny užili bez tragických událostí,“ dodala Javoříková.

Přesné okolnosti této tragické události vyšetřují vsetínští kriminalisté a dopravní policisté. „Dechová zkouška na alkohol byla u řidičky negativní,“ dodala Kyšnerová.

Přejít nahoru